Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо оформлення фальшивих інвалідностей посадовцям. В указі президента, зокрема, йдеться про те, що всі МСЕК в Україні почнуть ліквідувати з 31 грудня 2024 року — за місяць Міністерство охорони здоровʼя має запропонувати відповідний проєкт.
Також правоохоронні органи
Вже зараз протягом тижня перевірять нарахування пенсійних виплат по інвалідності посадовцям. А за місяць створять законопроєкт, у якому запропонують зміну системи нарахувань пенсійних виплат посадовцям.
Також йдеться про законопроєкт щодо унормування нарахування заробітних плат і пенсій посадовцям прокуратури України, а також закріплення відповідних соціальних гарантій для людей, які мають інвалідність, для роботи в органах прокуратури України.
За два тижні створять план цифровізації проходження всіх етапів МСЕК. А впродовж місяця розглянуть особливості перетину держкордону експосадовцями, які мають інвалідність, — визначать документи, які потребуватимуть перевірки.
Національне агентство з питань запобігання корупції до 30 листопада має перевірити стан впровадження рекомендацій, визначених у дослідженні «Топ-10 корупційних ризиків медико-соціальної експертизи щодо встановлення інвалідності» за 2021 рік та актуалізувати його. Також до 31 грудня мають розробити законопроєкти про внесення змін до ККУ, які визначатимуть голову й членів медико-соціальних експертних комісій суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.