У семи країнах світу експерти випробовують новий інʼєкційний метод, який змушує організм виявляти та вбивати ракові клітини, а потім запобігає їх поверненню. Йдеться про лікування найпоширенішої форми раку легень — недрібноклітинної.
Про це пише The Guardian.
Вакцину BNT116, виготовлену компанією BioNTech, уперше випробовують в 34 дослідницьких центрах у семи країнах: Великій Британії, США, Німеччині, Угорщині, Польщі, Іспанії та Туреччині. До випробовування долучилися 130 пацієнтів — від тих, хто на ранній стадії, і до тих, у кого рецидив раку.
Вакцина використовує мРНК
Першою людиною, що отримала вакцину у Великій Британії, став 67-річний Януш Рач з Лондону. У травні 2024 року йому діагностували рак легень, і він почав хіміотерапію та променеву терапію.
Цього тижня Рач отримав шість послідовних інʼєкцій з інтервалом у пʼять хвилин протягом 30 хвилин з різними ланцюгами РНК. Йому колотимуть вакцину щотижня шість тижнів поспіль, а потім кожні три тижні протягом 54 тижнів.
Англієць сподівається, що після завершення лікування він зможе повернутися до бігу та втілити мету життя — подужати Лондонський марафон.
- У квітні на британських пацієнтах почали тестувати перший у світі персоналізований ін’єкційний препарат мРНК для лікування найнебезпечнішої форми раку шкіри — меланоми.