Колишній полонений та військовий, що брав участь в авіапрориві до Маріуполя, Віктор «Лелека» Лахно заявив, що в результаті сьогоднішнього обміну полоненими повернули військового, який нібито співпрацював із росіянами. В українській розвідці та 35 окремій бригаді морської піхоти, в якій служить військовий, відреагували.
Лахно написав в Instagram, що військовий Максим Бобилев начебто причетний до побиття бійців бригади «Азов» та співпрацював з адміністрацією колонії, де утримували полонених.
Також, за словами Лахна, Бобилев відмовлявся від українського громадянства й виявляв бажання отримати російський паспорт.
Він також стверджує, що Бобилев під час полону начебто товаришував із працівником дисциплінарного ізолятора «Оленівки» на прізвисько «Кортік», який є «катом, що закатував дуже багато наших хлопців».
«Інформацію я вже раніше передавав відповідним органам», — додав Лахно.
Після цього він поширив у своїх Instagram Stories свідчення від інших людей, які також підтвердили співпрацю бійця з адміністрацією російських колоній.
За словами знайомих Лахна, обміняли ще одного чоловіка, на прізвище Вишневський, якого теж звинувачують у співпраці з російськими наглядачами.
У 35 окремій бригаді морської піхоти запевнили, що інформацію про військового ретельно перевіряють, однак не уточнили його імені.
«У разі підтвердження викладених у медіа фактів, будуть ухвалені відповідні рішення у межах чинного законодавства», — йдеться в повідомленні.
На ситуацію відреагував також представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.
Він наголосив, що після звільнення щодо військових проводять постізоляційний супровід, який включає не лише лікування, а й роботу з правоохоронними органами.
«Якщо є ті чи інші факти, які потребують перевірки і додаткової уваги, в тому числі і з точки зору контррозвідувальних аспектів, то така робота має проводитись», — підкреслив представник ГУР.
- 17 липня відбувся 54-й обмін полоненими з Росією. Додому повернули ще 95 українців, серед них воїни Збройних сил України, Національної гвардії та прикордонники. Загалом з російського полону вдалося повернути 3 405 людей.