Віднині повістки заповнюватимуть не від руки — їх формуватимуть за допомогою «Оберегу»

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє територіальним центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) заповнювати повістку не від руки, а формувати її за допомогою Єдиного державного реєстру призовників.

Про це пише Міноборони.

Раніше оператори ТЦК вручну виписували повістки, і це займало багато часу та ресурсів. Тепер їх можуть формувати й роздруковувати за допомогою реєстру «Оберіг».

Також оператори ТЦК зможуть підписувати повістки за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Водночас спосіб оповіщення військовозобовʼязаних залишається без змін. Повістки вручатимуть особисто або через пошту.

Нововведення мають зменшити паперове навантаження на ТЦК та оптимізувати процеси військового обліку.

Які дані є в «Оберегу»

Там є персональні дані про всіх військовозобов’язаних українців віком від 18 до 60 років. Їх беруть з різних державних реєстрів, а також збирають у військкоматах. Зокрема, це персональні дані, такі як ПІБ, місце проживання, місце роботи, службові дані, як-от про проходження служби чи участь у бойових діях.

  • Раніше заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко раніше заявляла, що Міноборони планує додати електронне направлення на проходження військово-лікарської комісії, ввести онлайн-рекрутинг і навчання військовим спеціальностям через застосунок «Резерв+». Водночас про електронні повістки мова не йде, поки не буде прийнятий відповідний закон.