КНДР провалила запуск супутника на орбіту. Ракета вибухнула після 2 хвилин польоту

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Північна Корея заявила, що запуск її космічної ракети разом із супутником на борту зазнав невдачі. Ракета-носій вибухнула у повітрі після 2 хвилин польоту.

Про це повідомляє південнокорейське інформаційне агентство Yonhap з посиланням на Національне управління аерокосмічних технологій КНДР. Відео вибуху показала японська телерадіомовлення NHK.

Запуск ракети відбувся 27 травня з космодрому Сохе. У Пхеньяні оголосили, що ракета має вивести на орбіту розвідувальний супутник Malligyong-1. За повідомленням KCNA, ракета вибухнула, коли працював перший ступінь. Заступник начальника Національного управління аерокосмічних технологій заявив, що аварія сталася через проблеми з двигуном, який працює на рідкому кисні та нафті. Проте експерти продовжують досліджувати інші можливі причини.

Запуск відбувся невдовзі після тристороннього саміту в Сеулі між лідерами Південної Кореї, Японії та Китаю, де обговорювали питання миру на Корейському півострові. Північна Корея ігнорувала міжнародні попередження про те, що такі запуски суперечать резолюціям ООН.

КНДР планує запустити ще три супутники цього року. Запуски космічних ракет викликають засудження з боку Південної Кореї, США та інших країн. Південна Корея попередила про «потужні» заходи у відповідь та провела військові навчання біля кордону з КНДР.

  • Північна Корея має намір покращити свої здібності у розвідці, спостереженні та зборі інформації, оскільки значно відстає у цих областях, як порівняти з її союзниками, попри активний розвиток інших систем озброєнь.
  • Yonhap у травні писало, що КНДР розробляти розвідувальні супутники допомагає росія. До країни прибуло багато російських фахівців.