Ініціатива Німеччини з посилення української ППО зібрала майже мільярд євро

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Міністр закордонних справ Німеччини Аналена Бербок прибула до Києва 21 травня з візитом. Її мета — запевнити, що попри загострення бойових дій Німеччина та Європа продовжуватимуть підтримувати Україну.

Про це йдеться у пресрелізі МЗС Німеччини.

Нещодавно міністр закордонних справ Аналена Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус започаткували глобальну ініціативу з посилення протиповітряної оборони України. На неї зібрали вже майже мільярд євро.

«Наша підтримка ґрунтується на глибокій вірі в те, що Україна переможе в цій війні. Путін припускає, що врешті-решт у нас закінчиться повітря, але ми витримаємо. Німеччина разом з багатьма іншими країнами з усіх частин світу твердо стоїть на боці України. Народ України може розраховувати на це в довгостроковій перспективі», — наголосила Бербок.

Окрім демонстрації підтримки України, очільниця МЗС Німеччини також планує провести підготовку до Берлінської конференції з реконструкції як інвестиції в майбутнє України.

  • З початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року країни Заходу надали Україні різні системи ППО, усі ракети можуть збивати лише американські ЗРК Patriot, яких в українських військових лише три. Наприкінці лютого 2024 року президент Володимир Зеленський говорив, що передача Києву десяти ЗРК Patriot кардинально змінила б ситуацію у війні.