Президент увів санкції проти 86 компаній і семи фізосіб

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування санкцій проти 86 юридичних осіб, а також семи фізичних осіб. Ідеться про Вадима Альперіна, Олександра Єріміцюца, Юрія Кушніра, Ореста Адамчо, Віктора Шермана та Андрія Попова, зазначено в указі № 219.

Обмежувальні заходи вводяться на три роки, а стосовно Араіка Амірханяна — на 10 років.

Санкції передбачають блокування активів і обмеження торговельних операцій, обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, заборону виведення капіталів з України, заборону діяльності на території України.

Згідно з документом санкції також запроваджуються проти 86 юридичних осіб, із них 73 — зареєстровані на підконтрольній уряду території Україні, ще дві — у тимчасово окупованому Маріуполі, три — в окупованому Севастополі. Решта юридичних осіб зареєстровані в росії та Китаї.

  • У 2021 році Зеленський уже вводив санкції проти фізичних і юридичних осіб, яких звинувачують у контрабанді. Тоді до списку потрапив колишній керівник Одеської митниці Михайло Грібанов. Також під санкціями тоді опинилися Араік Амирханян і Андрій Попов.