У Польщі з вагонів висипали 160 тонн української агропродукції

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Польщі на залізничній станції невідомі висипали українську кукурудзу з 8 вагонів «Укрзалізниці».

У компанії заявили, що це сталося в ніч на 25 лютого за 150 км від порту Гданська, звідки вантаж мав вирушити за межі Польщі. Тобто українська сільськогосподарська продукція їхала транзитом. На землю висипали близько 180 тонн продукції.

В УЗ кажуть, що фактично щодня фіксують системне псування українських вантажів на території Польщі. «Це злочин проти України, який вийшов з-під контролю. І чим довше з боку Польщі ситуації буде приділятися недостатня увага і не буде відповідних рішень, тим складнішою та більш неконтрольованою ставатиме ситуація. Єдиний вихід — це пошук рішень на двосторонньому рівні», — додали в компанії.

УЗ звернеться до правоохоронних органів Польщі.

«Українська сторона сумлінно виконує свої зобов’язання і згідно з домовленностями з польським урядом не експортує деякі види агропродукції на територію Польщі. Це підтверджено на офіційному рівні — ані зернові, ані кукурудза, ані рапс — не залишається там. Це четвертий випадок вандалізму на польських залізничних станціях. Четвертий випадок безкарності і безвідповідальності», — зреагував на подію міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Відео з відкритими вагонами постять у Facebook і TikTiok представники проросійської партії «Конфедерація», які є активними учасниками блокувань пунктів пропуску на кордоні з Україною.

  • Перший раз зерно з українських вагонів висипали польські фермери під час протестів 20 лютого. Це відбулося на станції «Медика — Шегині». Вдруге це сталося 23 лютого — на станції «Дорогуськ» невідомі висипали на землю ріпак з трьох вагонів. 24 лютого на станції «Дорогуськ» знову висипали українську агропродукцію.
  • У Мінрозвитку України кажуть про системну диверсію. Поліція Польщі нікого не затримала.