Суд узяв під варту екскерівника департаменту Міноборони Олександра Лієва. Його підозрюють у розкраданні 1,5 млрд грн

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла під варту екскерівника департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександра Лієва, який є одним з підозрюваних у справі про розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів для армії.

Як передає «Суспільне» із зали суду, Лієва взяли під варту до 8 квітня 2024 року із правом внесення застави у розмірі 50 мільйонів гривень.

Лієва взяли під варту у залі суду. У разі внесення застави на Лієва буде покладено низку обовʼязків, зокрема носіння електронного браслета та здачу закордонних паспортів.

Що передувало

У листопаді 2023 року hromadske випустило розслідування про контракт від 2022 року між Міністерством оборони і компанією «Львівський арсенал» на закупівлю 100 тисяч мінометних мін. Контракт був на 1,3 мільярда гривень, і МОУ заплатило наперед майже 100% суми. Боєприпаси так і не поставили. Реальна ж схема угоди, за даними журналістів, була така: Міністерство оборони України — «Львівський арсенал» (Україна) — Sevotech (Словаччина) — WDG (Хорватія) — Elmech Sintermak (Хорватія). Sevotech мала передати гроші WDG, а вже WDG купити боєприпаси у Elmech. Однак Elmech заявила, що грошей не отримала. Зрештою гроші нібито залишились у Sevotech.

26 січня 2024 року стало відомо, що Міноборони виграло суд у «Львівського арсеналу», який мав поставити 100 тисяч боєприпасів до мінометів. «Львівський арсенал» має виплатити МОУ 1 340 465 698 грн попередньої оплати, 90 683 623,06 грн пені та 96 734 638 грн штрафу за непоставку мін. У рамках цієї справи на рахунки та інше рухоме й нерухоме майно ТОВ наклали арешт.

27 січня СБУ оголосила підозри пʼятьом людям за розкрадання коштів на закупівлі снарядів. Підозру отримали колишній та нинішній керівники департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони (Олександр Лієв і Тоомас Нахкур), очільник і комерційний директор компанії «Львівський арсенал», а також їхній спільник — представник іноземної комерційної структури. Підозрюваним загрожує до 12 років увʼязнення з конфіскацією майна.

Тоомас Нахкур був відсторонений від обовʼязків 2 лютого, а суд у той же день поклав на нього особисті зобовʼязання.