Вірменія офіційно стала учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Це дозволяє їй зарештувати путіна, якщо він опиниться на вірменській території.
Про це повідомив Міжнародний кримінальний суд.
Вірменія стала 24-ю державою-учасницею Римського статуту.
Римський статут — це міжнародний договір, завдяки підписанню якого в 1998 році заснували Міжнародний кримінальний суд. Суд може здійснювати свої функції та повноваження за Римським статутом на території будь-якої держави-учасниці. Юрисдикція суду обмежується найбільш тяжкими злочинами, серед яких — злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії.
Вірменія останнім часом робить багато кроків, щоб віддалитися від росії. У вересні минулого року до російського МЗС викликали посла Вірменії в Москві, де йому заявили жорсткий протест через «серію недружніх кроків». Ішлося про запуск процедури ратифікації Римського статуту, поїздку до Києва дружини премʼєр-міністра Вірменії з гуманітарною допомогою, а також проведення на території Вірменії військових навчань зі США, які стартували 11 вересня. У жовтні Зеленський на полях саміту Європейської політичної спільноти вперше зустрівся з премʼєр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном. А наприкінці жовтня Вірменія вперше взяла участь у саміті Української формули миру.
- У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії путіна. Його підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до росії. Країни, які ратифікували Римський статут, зобовʼязані виконувати ордер.