У тропічних лісах Еквадору знайшли долину загублених міст. Вони процвітали 2 000 років тому

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

У тропічних лісах Еквадору знайшли долину загублених поселень, які процвітали 2 000 років тому. Тоді там могло проживати щонайменше 10 тисяч людей.

Про це пишуть The Guardian та ВВС.

Лазерно-сенсорна технологія виявила мережу земляних курганів у тропічних лісах — раніше їх приховувала буйна рослинність. Ці місця були частиною густої мережі поселень, які зʼєднувалися дорогами в лісистих передгір’ях Анд. Вони могли проіснувати 1 000 років.

Кургани були основою для житлових будівель у цій місцевості.

BBC News

Дослідники виявили, що в цих поселеннях мешкав народ упано приблизно між 500 роком до нашої ери і 300—600 роками нашої ери. Хоча важко точно оцінити чисельність населення, на цьому місці проживало щонайменше 10 000 жителів – і, можливо, 15 тисяч або 30 тисяч на піку його розвитку, стверджує археолог Антуан Дорісон. Це важливе відкриття, адже раніше Амазонію вважали «незайманою пустелею» і думали, що люди там жили лише невеликими поселеннями.

Буйна рослинність роками приховувала систему доріг втрачених міст народу упано.

BBC News

У знайдених поселеннях житлові споруди зводили на понад 6 000 земляних курганах. Їх оточували сільськогосподарські поля з дренажними каналами. Найбільші дороги, які зʼєднували поселення, були 10 метрів завширшки і простягалися на 10—20 кілометрів.

Система доріг є найдивовижнішим відкриттям, стверджують дослідники. Вони простягаються на величезну відстань під прямими кутами.

Дослідники виявили складну мережу земляних курганів і прихованих доріг, які простягаються на величезну відстань.

AP

Дослідники вперше знайшли докази існування поселень у 1970-х роках, але це перший випадок, коли комплексне дослідження завершили після щонайменше 25 років розкопок. Вчені виявили велике, складне суспільство, яке здається навіть більшим, ніж суспільство мая в Мексиці та Центральній Америці.

Про людей, які там жили, відомо не так багато. Вони здебільшого займалися сільським господарством, їли кукурудзу та солодку картоплю, і, ймовірно, пили чичу — різновид солодкого пива. Археологи продовжать досліджувати території.

  • У цій частині світу розташовані гігантські тропічні ліси — близько 3 000 кілометрів джунглів. Наразі люди дуже мало знають про те, що вони приховують.
  • У червні 2023 року в джунглях Мексики знайшли місто мая, загублене багато століть тому. Нове місто отримало назву Ocomtún («Камʼяна колона»). На його території були площі, великі будівлі в стилі пірамід, камʼяні колони та інші споруди, розташовані у вигляді концентричних кілець.