Традицію приготування голубців визнали нематеріальною культурною спадщиною України від Одещини

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

Приготування українських голубців внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України від Одещини.

Про це повідомив Одеський обласний центр української культури.

Голубці — це одна з основних страв місцевої кухні Одещини, яка, до того ж, поширена серед представників нацменшин, які мешкають на території області — наприклад серед болгар, молдован та гагаузів.

«Для Одещини голубці не лише «конвертик» з капусти. На півночі регіону, на Кодимщині, під час приготування їх на весілля господині сідають по колу, співають народних та обрядових пісень і «крутять» голубці. Зазвичай це до 10 горщиків по 8—10 літрів», — зазначили в центрі культури.

У селі Глибочок поблизу Куяльницького лиману до начинки господині додають три види мʼяса, а тушкують голубці обовʼязково в томатному соку домашнього приготування. На півдні Одеської області в селі Орлівка голубці мають назву «cармале», що в перекладі з турецької означає «обмотувати». А в болгарському селі Городнє голубці мають ще іншу назву — «гушки». Їх, як і cармале, готують з пропареного листя винограду, однак начинка складається з рису чи булгуру з додаванням низки трав, зокрема, кропу, петрушки та мʼяти.