BBC назвало 100 «жінок року». Серед них — три українки

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

Британське видання BBC опублікувало імена «100 жінок 2023 року». До списку потрапили три українки — письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Українки у списку «100 жінок 2023»

Оксана Забужко — українська письменниця. Лауреатка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи «Анґелус» (2013), «Книга року BBC» (2020), має орден Почесного легіону Франції. Її книги та статті перекладено понад 20 мовами. Найвідоміші — «Польові дослідження з українського сексу» та «Музей покинутих секретів».

ВВС

Олена Розвадовська — співзасновниця благодійної організації »Голоси дітей», що надає психологічну підтримку і допомагає дітям переживати травми війни. У 2015 році Розвадовська також почала волонтерити у прифронтових районах Донбасу.

«Голоси дітей» почали роботу у 2019 році. Зараз фундація налічує понад 100 психологів, які працюють у 14 центрах, також працює безплатна гаряча лінія.

ВВС

Ірина Ставчук у 2019—2022 роках була заступницею міністра екології, а нещодавно приєдналася до Європейської кліматичної фундації як менеджерка програми в Україні. Вона розробляє екологічні та кліматично стійкі рішення для повоєнного відновлення України.

ВВС

Щороку ВВС відзначає жінок з усіх куточків світу, які надихають і впливають на світ. Серед цьогорічних жінок-натхненниць — адвокатка і колишня перша леді США Мішель Обама, адвокатка з прав людини Амаль Клуні, футболістка-володарка «Золотого мʼяча» Айтана Бонматі, експертка з ШІ Тімніт Гебру, голлівудська зірка Америка Феррера, представниця феміністичного руху Глорія Стайнем.

  • До списку ВВС потрапили дві росіянки — пожежниця Софія Косачова і координаторка Феміністичного антивоєнного опору Дарʼя Серенко.