Литва направлятиме штрафи за порушення санкцій на відбудову України

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

Литва спрямує штрафи, отримані за порушення міжнародних і національних санкцій, до Фонду співробітництва. Звідти кошти поступатимуть на відбудову України.

Про це пише LRT.

За такі зміни до законодавства проголосували 99 членів литовського Сейму, ніхто не був проти і не утримався. Ця поправка діятиме протягом десятиліття — до січня 2034 року.

«Таким чином, мета Литви полягає в тому, щоб разом зробити внесок у відновлення України та продемонструвати тверду позицію щодо надання підтримки Україні перед російською агресією», — сказала заступниця міністра закордонних справ Литви Йовіта Нелюпшене.

У Литві порушення міжнародних санкцій або обмежувальних заходів, встановлених законодавством, карається штрафом від €200 до €6 000.

  • Литва активно надає допомогу Україні від початку повномасштабного вторгнення рф. 2022 року військова підтримка Литви сягнула €283 мільйонів. Країна вже виділила Україні два вертольоти Мі-8 і кілька десятків зенітних установок L-70 із боєприпасами, бронетранспортери M113, позашляховики Land Rover і пайки для військових. Також литовці зібрали €6 мільйонів на радари ППО для України.