Президент Німеччини Штайнмаєр зробив щеплення вакциною AstraZeneca
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier / Facebook
Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зробив щеплення вакциною від коронавірусу виробництва AstraZeneca-Oxford через день після того, як канцлер Ангела Меркель оголосила про обмеження щодо використання цієї розробки.
Про це повідомляє пресслужба президента Німеччини у Facebook.
65-річний Штайнмаєр отримав першу дозу вакцини, яку за рішенням уряду рекомендовано призначати лише для людей від 60 років і старше.
«Я довіряю вакцинам, затвердженим у Німеччині. Сьогодні я зробив свою першу інʼєкцію вакциною AstraZeneca. Вакцинація є вирішальним кроком на шляху до виходу з пандемії. Скористайтеся можливостями! Візміть участь!» — заявив президент.
Пресслужба Штайнмаєра також закликала німців не пропускати свою чергу на щеплення, оскільки коронавірус можна перемогти лише збільшенням кількості вакцинованих.
Вчора уряд Німеччини вирішив обмежити використання розробки AstraZeneca-Oxford через ймовірність утворення тромбів. Велика Британія виступила на захист вакцини, у якій уряд впевнений «на 100%». Наразі в Німеччині розробкою AstraZeneca-Oxford прищепили більш ніж 2,7 мільйона людей.
На початку березня понад 20 країн світу призупинили використання вакцини AstraZeneca через ймовірне виникнення тромбів. Проте доказів прямого звʼязку з вакциною не було — розробники казали, що вона безпечна. Після перевірки Всесвітня організація охорони здоровʼя та Європейське агентство лікарських засобів заявили, що препарат безпечний і не повʼязаний із тромбозом.
- Канада припинила використання вакцини AstraZeneca для людей у віці до 55 років через ризик утворення тромбів.
- За даними останнього британського дослідження, одна доза вакцини розробки Pfizer і AstraZeneca-Oxford дає 62% захисту для літніх людей.
- 22 березня AstraZeneca заявила про ефективність своєї вакцини на 79% за результатами третьої фази випробувань у США. Американський регулятор виявив у даних випробувань невідповідності. AstraZeneca згодом підкоригувала дані до 76% ефективності.