Одна доза вакцини від Pfizer або AstraZeneca захищає літніх людей на 62%. Інфіковані при цьому стають менш заразними
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Tim Reckmann / Flickr
Одна доза вакцини розробки Pfizer і AstraZeneca-Oxford давала 62% захисту серед мешканців будинків для літніх людей, на які в Англії та Уельсі припало близько чверті від усіх смертей від коронавірусу. Такого висновку дійшли дослідники Університетського коледжу Лондону.
Про це повідомляє BBC.
Команда дослідників проаналізувала дані понад 10 тисяч людей похилого віку з 310 будинків догляду та встановила, що єдина доза однієї із зазначених вакцин також знизила заразність тих, хто все ж захворів на коронавірус.
Отже, обидві вакцини можна вважати ефективними для хворобливих людей у віці від 65 років — середній вік досліджуваних осіб становив 86 років.
ПЛР-тести, які тричі проходили учасники дослідження, встановили, що на коронавірус після вакцинації захворіли менш ніж 500 вакцинованих осіб старшого віку — із 36 тисяч результатів позитивними виявилися 1,3 тисячі.
Як порівнянти з даними до вакцинації, одна доза обох вакцин захищає від зараження на 56% вже за чотири тижні після щеплення і на 62% — за п’ять. Прикметно, що показники обох вакцин виявилися ідентичними.
«Наші висновки свідчать, що одна доза має ефект, який зберігається від чотирьох до принаймні семи тижнів після вакцинації», — повідомила представниця Університетського коледжу Лондону Лора Шелкросс.
За її словами, також науковці визначили, що обидві вакцини захищають людей старшого віку від більш заразного «британського» штаму коронавірусу, який був дуже поширеним під час дослідження.
Близько 11% учасників дослідження вже перехворіли на коронавірус до вакцинації. Одна доза, яку отримали представники цієї групи, дала невеликий ефект, оскільки вони вже мали достатньо антитіл.
Невелика кількість людей — близько 4% — все ж заразилася після щеплення, однак дані говорять про те, що вони були менш заразними за тих, хто не зробив ін’єкцію.
Науковці підкреслюють, що наразі оперують лише попередніми даними, але переконані, що вони надійні з огляду на обставини дослідження. Хоча ефект від однієї дози вакцини демонструє суттєві результати, друга доза все ж забезпечує більш сильний і тривалий імунітет від хвороби.
- Американські науковці знайшли спосіб прискорити темпи вакцинації в усьому світі: він полягає в тому, щоб робити лише одну ін’єкцію особам, які вже перехворіли на коронавірус. Друга ін’єкція для цієї категорії людей може бути марною тратою дорогоцінних вакцин.
- Компанії Pfizer і BioNTech почали розпочали клінічні випробування вакцини на дітях. Під час дослідження передбачається вивчити безпеку, переносимість і ефективність вакцини у віковій групі від шести місяців до 11 років. За планом, препарат Pfizer-BioNTech застосовуватиметься для дітей з початку 2022 року.
- Керівників компанії BioNTech, які стали розробниками першої вакцини від коронавірусу, нагородили хрестом «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина».
- Уряд Данії вирішив продовжити на три тижні паузу у використанні вакцини AstraZeneca, щоб отримати більш чіткі результати розслідування звʼязку препарату з утворенням тромбів. Більшість країн, які тимчасово призупинили вакцинацію, її вже відновили відповідно до рекомендацій наглядового органу Європейського Союзу і Всесвітньої організації охорони здоровʼя.
- 22 березня AstraZeneca заявила про ефективність своєї вакцини на 79% за результатами третьої фази випробувань у США. Американський регулятор виявив у даних випробувань невідповідності. AstraZeneca згодом підкоригувала дані до 76% ефективності.
- Всесвітня організація охорони здоров’я підготувала звіт про свій візит до Китаю, де її експерти намагалися встановити походження коронавірусу. Там вважають, що він передався людині від тварин.