Під час застуди щеплення робити можна. У МОЗ назвали протипоказання для вакцинації від коронавірусу
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Tim Reckmann / Flickr
Незначне підвищення температури та застуда не є протипоказанням до вакцинації від коронавірусу.
Про це заявив заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час пресбрифінгу 5 березня.
«Інструкція препарату Covishield AstraZeneca передбачає такі протипоказання до вакцинації: підвищена чутливість до активної речовини вакцини, супутні захворювання, які супроводжуються значним підвищенням температури, зокрема лихоманка», — повідомив він.
Водночас Ляшко наголосив, що незначне підвищення температури — субфебрильна температура (37,2–38 °С), або застуда не є протипоказанням.
«У цей період робити щеплення можна, але після консультації з лікарем», — додав заступник глави МОЗ.
Окрім цього, протипоказаннями до вакцинації є тромбоцитопенія або порушення зсідання крові, а також ослаблений імунітет.
Також Ляшко нагадав, що вакцинація в Україні є добровільною та безоплатною.
- З 24 лютого в Україні стартувала кампанія з вакцинації препаратом Oxford-AstraZeneca (Covishield), який доставили напередодні.
- Після старту вакцинації МОЗ зафіксував сім «несприятливих подій», але «всі вони несерйозні», тому у відомстві закликали не панікувати. Водночас у міністерстві розповіли, що після вакцинації від коронавірусу можливе підвищення температури та почервоніння в місці інʼєкції.
- Міністерство охорони здоров’я України засекретило дані про ціни на вакцини від коронавірусу, їхніх постачальників тощо на вимогу виробників, оскільки розголошення такої інформації може призвести до штрафів та розриву контрактів.
- МОЗ опублікував спростування найпоширеніших фейків про вакцинацію, зокрема про те, що вона призводить до смертей чи не захищає від зараження коронавірусом. Насамперед у відомстві розповіли, що вакцина Covishield, яка виготовлена на індійському заводі, є повним аналогом вакцини AstraZeneca.