Китай вимагає від Ant Group мільярдера Джека Ма надати дані клієнтів компанії. Це потрібно для посилення контролю над економікою
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
@Shahid11828 / Twitter
Китайська фінтех-компанія Ant Group мільярдера Джека Ма, який невдовзі після критики уряду та спроби розпродати акції свого підприємства потрапив під пресинг та зник з поля зору на кілька місяців, погодилась розкрити державі частину даних про своїх клієнтів.
Як повідомляє Financial Times, боротьба одного з найбагатших людей країни з урядом закінчилась вимогою до його компанії передати Народному банку Китаю кредитну інформацію близько 500 млн своїх користувачів.
Ant Group — головний власник кредитних даних у Китаї, а його платіжна система Alipay — найбільша серед подібних. Однак компанія передала Народному банку, занепокоєному ростом приватних компаній і їхнім зловживанням ринковою монополією, лише частину своїх даних.
Компанія посилається на законодавство та небажання ризикувати довірою клієнтів і відправляє обмежену кількість інформації про кредитні історії своїх споживачів.
Це викликає незадоволення в Народному банку, який давно хотів створити пул кредитних даних для допомоги іншим урядовим фінансовим установам у той час, як президент Сі Цзіньпін намагається посилити контроль над економікою.
Наразі Народному банку не вистачає ані досвіду, ані технологій для того, щоб опрацьовувати дані клієнтів Ant Group. В разі успішного аналізу кредитних історій сотням мільйонів китайців можуть відмовити в іпотеці та інших позиках.
- Китайський технологічний магнат Джек Ма провів найуспішніший у світі продаж акцій компанії Ant і заробив понад $34 мільярди. Однак уряд викликав Ма на розмову, змусив його припинити IPO і посилив контроль над фінтех-компаніями.
- Згодом стало відомо, що уряд скасував продаж акцій Ant через те, що державні банки могли опинитися під загрозою. Вказівка зупинити публічну первинну пропозицію компанії надійшла безпосередньо від президента. Після цього Джека Ма ніхто не бачив.
- У грудні держуправління ринкового регулювання Китаю почало антимонопольне розслідування проти іншої компанії Джека Ма — Alibaba через підозру, ніби компанія змушує продавців продавати свої товари лише через свій сервіс.