НАБУ повідомило про підозру експертці, яка допомогла компанії з орбіти Медведчука «приватизувати» державний нафтопровід
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Побединський Віктор / УНІАН
Колишній заступниці директора «Українського державного науково-дослідного і проєктного інституту азотної промисловості та продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП) вручили підозру про зловживання службовими повноваженнями, завдяки чому нафтопродуктопровід «Самара — Західний напрямок» було незаконно виведено з державної власності.
Про це повідомили у пресслужбі Національного антикорупційного бюро України.
За даними слідства, експертка у 2017 році надала Господарському суду Рівненської області завідомо недостовірний висновок в інтересах ТОВ «Прикарпатзахідтранс», яке пов’язують з оточенням народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя», кумом російського президента Віктором Медведчуком.
На підставі цього висновку державі відмовили у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок».
«ТОВ «Прикарпатзахідтранс» на підставі судового рішення, що базувалося на завідомо неправдивому висновку експерта, безпідставно отримало у власність частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок», який має важливе народногосподарське та оборонне значення», — заявили у НАБУ.
Наразі розслідування триває, слідство встановлює всіх ймовірно причетних до вчинення злочину осіб.
Про що йдеться?
Нафтопродуктопровід «Самара — Західний напрямок» був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави. Проте дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» не передала права на трубопровід.
У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу, що проходить українською територією, за Україною, у 2014—2015 роках це рішення підтвердили Апеляційний та Вищий господарський суд.
Натомість у 2015 році Господарський суд Рівненської області скасував рішення через «нововиявлені обставини», а в 2017 році визнав право власності за ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Таким чином стратегічний об’єкт опинився в руках комерційної структури.
- Сімʼя Медведчука володіє в Криму бізнесом, який зʼявився там вже після російської анексії.
- 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції проти нардепа від ОПзЖ, близького соратника Медведчука — Тараса Козака, а також його телеканалів — «112 Україна», ZIK і NewsOne. В Офісі президента заявили, що РНБО отримала від СБУ докази, що ці канали тривалий час фінансуються з Росії.
- Зеленський та голова СБУ назвали санкції боротьбою з пропагандою Росії. США і Євросоюз підтримали санкції, а Росія (очікувано) виступила проти. Фракція ОПзЖ ухвалила на зʼїзді резолюцію про початок процедури імпічменту президента України Володимира Зеленського.
- Верховний суд 15 березня розгляне позов проти закриття каналів — це одна з трьох справ про оскарження санкцій.
- Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що санкції проти соратника Віктора Медведчука — нардепа «Опозиційної платформи — За життя» Тараса Козака можуть бути повʼязані з постачанням палива на окуповані території Донбасу.