Премʼєр Вірменії не збирається йти у відставку. Голова МЗС звільнився
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Mikhail Klimentyev \ TASS via Getty Images
Премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що не збирається йти у відставку на тлі протестів через втрату земель у Нагірному Карабаху.
Відповідаючи на запитання журналістів, він сказав, що зараз головне — забезпечити стабільність у країні. «У моєму порядку денному лише одне питання — забезпечення стабільності у країні. Іншого питання в ньому немає», — сказав Пашинян.
Перед цим Пашинян у своєму Facebook написав, що чекає повернення військових до столиці, щоб вирішити «питання із скулінням під стінами» парламенту з боку протестувальників, які виступають проти припинення війни в Нагірному Карабаху і підписаної з Азербайджаном мирної угоди. Вони також вимагають відставки Пашиняна, але частина військових вже заявила про підтримку премʼєра.
У коментарях премʼєру почали дорікати і розцінили його допис як заклик до громадянської війни, а керівник офісу віцепремʼєра Вірменії Вараг Сісерян подав у відставку.
Крім цього, під час виступу в парламенті Пашинян заявив, що звільнить голову Міністерства закордонних справ Зограба Мнацаканяна, передає Sputnik.
За його словами, «переговорний процес, що сформувався до 2018 року, незворотньо вів до здачі територій» Нагірного Карабаху військам Азербайджану. Він говорив, що порушувалося питання про передачу стратегічно важливого міста Шуша.
У МЗС Вірменії всі слова Пашиняна спростували, а за годину речниця Мнацаканяна опублікувала його заяву про відставку.
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії та президенти Азербайджану і Росії підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Азербайджан отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша.
- 10 листопада Кремль опублікував повний текст спільної заяви сторін, а до Вірменії почали прибувати російські військові з 15-ї окремої мотострілкової бригади з Самари, яка воювала в Сирії, на Донбасі, в Абхазії та захоплювала Крим. За угодою, Агдамський район повертається Азербайджану до 20 листопада. До 15 листопада Вірменія повертає Кельбаджарський район, а до 1 грудня — Лачинський. У Вірменії на тлі цього не вщухають протести. Поліція вже затримала 10 лідерів опозиції, а також колишнього голову служби нацбезпеки. Його звинувачують у підготовці замаху на премʼєр-міністра.
- 15 листопада Азербайджан дозволив Вірменії відстрочити передачу одного з районів Нагорного Карабаху.