Новіков каже, що судді Конституційного суду зареєстрували подання по антикорупційній реформі на наступний день після виклику до НАЗК
- Автори:
- Вікторія Мартинюк, Оксана Коваленко
- Дата:
Гонтар Володимир / УНІАН
Конституційний суд зареєстрував подання щодо антикорупційної реформи на наступний день після виклику їх двох суддів – Володимира Мойсика та Ігоря Сліденка — до Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) для вручення адміністративних протоколів.
Про це в інтерв’ю «Бабелю» розповів глава НАЗК Олександр Новіков.
«4 серпня Мойсика і Сліденка викликали до НАЗК щоб вручити протоколи. А 5 серпня вони зареєстрували конституційне подання про скасування статей, за якими їх викликали. І Сліденко став доповідачем у справі про скасування статті, за якою його викликали», — зазначив Новіков.
При цьому, він припускає, що бенефіціаром цього процесу є і суддя Сергій Головатий, стосовно якого у серпні відомство розпочало перевірку. За словами Новікова, Головатий отримує зарплату понад 250 тисяч гривень на місяць, а загалом отримав більш як 4 мільйони гривень. Хоча задекларував тільки 800 тисяч.
В той же час, Головатий заявляв, що не підтримав рішення КСУ. Новіков вважає, що таким чином той намагається приховати свої дії.
НАЗК знайшло ознаки кримінального порушення і у судді Мойсика. «Він підробив рішення про надання земельної ділянки, щоб обґрунтувати недостовірність у декларації. Нам міська рада дала одне рішення, а він — зовсім інші, підробні рішення. До речі, за цією статтею є можливість притягнути його до відповідальності і зараз, вона конституційна», — наголосив Новіков.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна і позбавила повноважень НАЗК, яке контролює цей напрямок. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких — з «Опозиційної платформи — За життя».
- Президент Володимир Зеленський згодом запевнив, що ініціює закон, щоб повернути покарання за недостовірне декларування.
- НАЗК заявило, що судді КСУ ухвалили рішення у власних інтересах. За рішенням суду агентство закрило реєстр декларацій — він перестав працювати 28 жовтня.
- 29 жовтня в НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів, призначення нових чиновників, а також виплати політичним партіям. У МЗС України кажуть, що суд створив проблеми у відносинах з міжнародними партнерами.