Економіка США зросла на рекордні 33%, але новий сплеск коронавірусу може зруйнувати це досягнення
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Pixabay
Економіка США ще влітку відновилася після більшої частини ударів, нанесених коронавірусною кризою, і до кінця третього кварталу продемонструвала найшвидші темпи росту ВВП за всю історію. При цьому рівень економіки відстає від торішнього більш ніж на 3%, а нова фаза пандемії може призвести до нових скорочень.
Про це повідомляє CNN.
Американська економіка зросла на рекордні 33% за минулий квартал, проте до повного відновлення ще далеко. Пандемія досі залишається загрозою, здатною знову занурити економіку країни в хаос — в останні дні кількість нових випадків інфікування в усіх штатах суттєво зросла.
Тим не менш, валовий внутрішній продукт, як найяскравіший економічний показник, зріс швидше, ніж очікували. Водночас 33% стали найшвидшим ростом з початку відслідковування ВВП з 1947 року.
Деякі економісти схиляються до думки, що попри безпрецедентні економічні негаразди пандемії фактичне зростання ВВП є найкращим мірилом економічного стану Америки. Він відображає швидке відновлення після весняного локдауну, але не означає, що проблеми закінчилися.
Хоча ріст за третій квартал перевищує падіння в другому, порівняння з допандемічним четвертим кварталом 2019 року руйнує всю радість: економіка все ще на 3,5% відстає.
Досі мільйони людей залишаються безробітними й покладаються на державні пільги — у вересні ринок праці скоротився більш ніж на 10 млн робочих місць порівняно з докризовим часом.
Також є побоювання, що в майбутній квартал економіка знову сповільниться — сплеск захворюваності на коронавірус може потягнути за собою локдаун. Зокрема у Європі через схожу епідемічну картину запровадили жорсткі обмеження.
- Китай успішно відновлює економіку — ВВП країни вже склав 4,9% в той час як більшість інших країн світу досі перебувають у кризі.
- Європа бʼє рекорди по добовій захворюваності на коронавірус. Країни вводять додаткові заходи карантину (комендантську годину, обмеження на поїздки, зачиняють місця скупчення людей). Ірландія і Чехія вже оголосили локдаун. Франція ввела комендантську годину в 54 департаментах і на заморських територіях.
- В італійських Мілані, Турині, Неаполі і Генуї відбулися сутички демонстрантів і поліції. В країні через другу хвилю коронавірусу влада посилила карантинні заходи, що викликало акції протесту.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа відмовилася від стримування коронавірусної кризи та не збирається контролювати пандемію. Натомість президент покладає надію на майбутню вакцину.