Єрмак: ЄС і США не можуть диктувати Україні, як проводити реформи — зобовʼязання виконаємо
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що міжнародні партнери з Євросоюзу і США не можуть диктувати Україні, як і коли проводити реформи, але українська сторона, безумовно, виконає взяті на себе зобовʼязання.
Про це він розповів у великому інтервʼю «Бабелю».
Єрмак пояснив це на прикладі кредиту в банку. «Я взяв у банку кредит і повинен його виплачувати. Але це не означає, що банк буде мені диктувати, що їсти на сніданок. У нас є зобовʼязання, навіть не зовсім в українських інтересах, їх уклали до нас, але ми будемо їх виконувати — вони безумовні та непорушні», — сказав голова ОП.
Єрмак сказав, що частина реформ йде повільно і не завжди ефективно, але без ключових з них, як-от реформи правоохоронної та судової систем, Україна не зможе сформувати привабливий інвестиційний клімат.
«Ми будемо наполегливо продовжувати стимулювати зміни, щоб отримати ефективних правоохоронців і чесні та справедливі суди», — зазначив Єрмак.
При цьому голова ОП уникнув відповіді на питання, чому дотепер не ліквідовано Окружний адміністративний суд Києва, який очолює підозрюваний в корупції суддя Павло Вовк.
«Ми хочемо будувати партнерські відносини з усіма, але самі знаємо, що нам потрібно реформувати. Якщо запитати сьогодні будь-якого голову суду, напевно, вони знають, хто я такий, але чи чули вони мій голос? Комусь я хоч раз подзвонив, просто про щось попросив, щось порекомендував? Упевнений, ви почуєте відповідь «ні», — сказав Єрмак.
- НАБУ підозрює суддів Окружного адмінсуду Вовка, Аблова, Погрібніченка, Келеберду, Огурцова, Качура та Саніна в корупції та спробах захопити державну владу. 17 липня НАБУ представило запис розмов голови суду Павла Вовка і суддів ОАСК. Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку та його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру. 21 липня НАБУ оприлюднило нові записи телефонних розмов Вовка.
- 1 вересня Вища рада правосуддя одноголосно залишила на посаді Павла Вовка. У ВРП пояснили, що ухвалили таке рішення, оскільки «немає доказів» про вручення підозри Вовку належним чином — отже, він не набув статусу підозрюваного. Сам Вовк похвалив рішення ВРП і заявив, що іноземні агенти хочуть позбавити Україну суверенітету за допомогою НАБУ.
- 26 жовтня Окружний адміністративний суд Києва ухвалив, що голова НАБУ Артем Ситник незаконно обіймає посаду. Суддя Вовк назвав рішення законним, а в НАБУ заявили, що рішення блокує роботу відомства, щоб убезпечити суддів ОАСК від покарання за злочини.