У Брюсселі пояснили, чому після візиту до України голови євродипломатії Борреля прибрали з блогу фразу «ЄС — не банкомат»
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Westend61 / Getty Images
У Європейському Союзі видалення фрази «ЄС – не банкомат» зі звіту Верховного представника Євросоюзу Жозепа Борреля пояснили намаганням передати продуктивність візиту до України.
Про це заявив речник Євросоюзу з зовнішньої політики Петер Стано, повідомляє Deutsche Welle.
«Ця фраза була згодом видалена, щоб краще відобразити візит Верховного представника до Києва, який був дуже продуктивним», — сказав він.
За словами Стано, візит Борреля до України «дозволив донести ключові меседжі».
Про що йдеться?
Жозеп Боррель після візиту до України та зустрічі із президентом Володимиром Зеленським у своєму звіті розкритикував уповільнення реформ в Україні, давши зрозуміти, що в разі буксування реформ фінансову допомогу ЄС буде скорочено. Він також нагадав про обсяги фінансової допомоги Україні — це €14 млрд після Угоди про асоціацію у 2014 році та €190 млн допомоги для боротьби з коронавірусом цього року.
«Щоправда, ще залишається багато роботи, яку слід зробити, аби цілковито скористатися перевагами цієї співпраці у рамках Угоди про асоціацію та поглиблену та всеохопну зону вільної торгівлі. Як я сказав президенту [Зеленському], Європейський Союз — це не благодійна організація чи банкомат: найкращий шлях для нас підтримати Україну — це реформувати країну. Але лише українці самі можуть впровадити ці реформи», — писав він.
Водночас Верховний представник блоку позитивно оцінив правління Зеленського, якого назвав «джерелом надії» в боротьбі з корупцією та олігархією.
- 21 серпня глава САП Назар Холодницький звільнився з посади, а вже 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ.
- На початку вересня посли країн «Великої сімки» (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія і Японія) закликали Україну зберігати незалежність антикорупційних органів і не тиснути під час обрання їхніх керівників.
- 17 вересня Верховна Рада затвердила своїх представників у комісії з обрання голови САП, незважаючи на застереження. В Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває в комісію сумнівних кандидатів. При цьому Жозеп Боррель зауважив, що для позбавлення України безвізу наразі підстав немає.