Майже половина бразильців не вважає президента Болсонару винним у загостренні коронакризи. Той закликав протистояти карантину
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Wikimedia Commons
Майже половина громадян Бразилії, за даними опитування, вважає, що президент Жаїр Болсонару не несе відповідальності за більш ніж 100 тис. померлих від пандемії коронавірусу. Правий політик закликав протистояти карантину, соціальній дистанції, а також звільнив голову Міністерства охорони здоров’я, який з ним не погоджувався.
Про це повідомляє Reuters.
Опитування інституту Datafolha показало, що 47% громадян не пов’язують діяльність президента зі спалахом коронавірусу, який просунув країну на друге місце у світі за рівнем поширеності інфекції. Лише 11% вважають, що Болсонару несе відповідальність за жертви пандемії.
Бразилія йде слідом за США за кількістю інфікованих та померлих. Реакцію президента Болсонару широко критикували експерти в галузі громадського здоров’я.
З одного боку, він просунув використання антималярійного препарату «Гідроксихлорохін», який вживав його американський колега Дональд Трамп, хоча ефективність цих ліків проти коронавірусної хвороби не доведена. З іншого боку, Болсонару демонстрував байдужість щодо жертв інфекції та закликав протистояти федеральним карантинним заходам.
При цьому рейтинг бразильського президента продовжує зростати. Згідно з останнім опитуванням, його підтримує до 37% громадян у порівнянні з 32% у червні. Експерти пояснюють це підвищенням виплат громадянам з низькими доходами та неофіційно влаштованим робітникам.
Болсонару та кілька членів його родини вже перехворіли на коронавірус, а бабуся його дружини нещодавно померла від ускладнень інфекції.
Наразі в Бразилії зафіксовано понад 3 млн випадків коронавірусу та більш ніж 100 тис. померлих.
- Суд зобовʼязав президента Бразилії Жаїра Болсонару, який називав коронавірус «легкою застудою», носити маску. У відповідь той наклав вето на закон про обовʼязкове носіння масок.
- Болсонару наклав вето на положення закону, що зобов’язує федеральний уряд країни надати допомогу в боротьбі з коронавірусом представникам корінних народів, які проживають у віддалених регіонах і не мають доступу до медицини.
- Після тривалого нехтування заходами безпеки Болсонару сам захворів на коронавірус, проте швидко одужав і похвалив гідроксилхлорохін — препарат, ефективність якого не доведена. США відправили до Бразилії два мільйони доз цих ліків.
- З 30 липня Бразилія скасувала заборону на вʼїзд та відкрилась для іноземних гостей, які прибувають до країни літаком. Попри стрімке поширення коронавірусу, уряд планує відновити сектор туризму.
- Бразилія вироблятиме російську вакцину від коронавірусу, хоча вона ще не пройшла третій етап досліджень, і експерти з охорони здоровʼя сумніваються в її ефективності.