Сирія звинуватила США у незаконній закупівлі нафти в курдських повстанців. Американські війська досі перебувають у зоні родовищ
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Kurdishstruggle / Flickr
Режим Башара Асада в Сирії звинуватив нафтову компанію з США у підписанні контракту на купівлю сировини з курдськими повстанцями, які контролюють нафтові родовища спільно з американськими військовими.
Дамаск вважає це «викраденням» сирійської нафти, повідомляє Reuters.
Уряд Сирії не вказав назву американської компанії, яка співпрацює з Демократичними силами Сирії — повстанським військово-політичним союзом, очолюваним курдами, що бився з бойовиками «Ісламської держави» разом з силами США.
«Домовленість нікчемна й не має правових підстав», — йдеться в заяві уряду.
Дамаск засудив «викрадення нафти Сирії за спонсорства та підтримки американської адміністрації», проте не надав жодних інших деталей. Ані США, ані курдські ДСС не прокоментували заяву режиму Асада, якого підтримують у громадянській війні Іран і Росія.
До війни, яка почалась у 2011 році з силового придушення протестів силами режиму, Сирія видобувала близько 380 тис. барелів нафти на день. Наразі Дамаск втратив контроль над більшістю нафтових родовищ. Також вдарили по видобувній галузі санкції західних країн.
Наразі в країні перебуває невеликий контингент військових США, який підтримує курдських повстанців у нафтових районах. Пентагон заявив, що весь прибуток від продажу нафти отримують ДСС.
- США ввели санкції стосовно 39 фізичних і юридичних осіб Сирії, серед яких президент Башар Асад і його дружина. Їх обвинувачують у жорстоких діях проти сирійського народу.
- У липні 2019 року бойова авіація Башара Асада за підтримки Росії кілька тижнів бомбила Ідліб, внаслідок чого були вбиті сотні мирних жителів, включно з дітьми. 7 липня 2020 року ООН визнала бомбардування воєнними злочинами. Винуватцями знищення шкіл, лікарень і ринків визнані Росія та режим Асада.
- Російська авіація, а також літаки уряду Сирії у період з 30 квітня 2019 року до 29 лютого 2020 року регулярно завдавали авіаударів школам та лікарням у провінціях Ідліб, Хама та Алеппо на північному заході країни. Про це йдеться в доповіді Amnesty International.
- У березні 2020 року війська Росії та Туреччини почали спільне патрулювання в Сирії в районі Ідлібу. У липні російсько-турецький патруль підірвався на фугасі.