У центрі Гонконгу відкрили офіс китайських спецслужб, а школярам міста заборонили ходити на мітинги
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
@thepulse_rthk / Twitter
Китай відкрив в одному з популярних готелів на центральній вулиці Гонконгу офіс служб національної безпеки у відповідності до нового закону, що надає повноважень спецслужбам і передбачає покарання за прагнення незалежності в цьому напівавтономному місті.
Про це повідомляє Reuters.
Новий офіс спецслужб розташували в готелі Metropark біля Парку Вікторії, що в центрі міста. Цей шопінговий та діловий район був найпопулярнішим місцем для проведення продемократичних протестів.
Офіс урочисто відкрили за участі новопризначеного голови місцевого відділку китайських спецслужб та лояльного центральному уряду голови міста.
Відповідно до нового закону, який вважають порушенням прав і свобод Гонконгу, гарантованих договором про передачу від Великої Британії під владу Китаю в 1997 році, спецслужби можуть вивозити підозрюваних у сепаратизмі чи «іноземній змові» за межі міста, а поліція не має права перевіряти їхній транспорт.
Посадовці назвали новий офіс «брамою національної безпеки» і заявили, що критики його відкриття просто проти Китаю і хочуть дестабілізувати Гонконг.
Довкола готелю встановили загорожі та розмістили загони поліції.
Також видання повідомляє, що через кілька годин після відкриття офісу спецслужб у школах міста заборонили співати неофіційний гімн продемократичного руху «Слава Гонконгу». Днями з публічних бібліотек вилучили книги провідних демократичних діячів Гонконгу.
Школярам також заборонили бойкотувати навчання, вигукувати політичні гасла, брати участь у протестах та співати пісні з політичним підтекстом — секретаріат з питань освіти в місті вказав на їхній зв’язок з насильством та беззаконням.
- 30 червня парламент Китаю ухвалив закон про посилення спецслужб у Гонконгу. «Закон про національну безпеку» розцінюють як відповідь на торішні протести, що спалахнули після спроби Китаю узаконити екстрадицію підозрюваних у політичних злочинах з міста на материк. Новий закон декларує посилення боротьби з сепаратизмом, тероризмом та змовами за участі іноземних урядів.
- Сенат США схвалив санкції проти Китаю за «підрив незалежності» Гонконгу. Тайвань заявив про готовність допомагати гонконгцям, які зазнали переслідувань, а Велика Британія надаватиме їм притулок. Допомогу жителям Гонконгу пообіцяла й Австралія. Китай у відповідь заявив, що надання притулку гонконгцям — це порушення міжнародного права.
- Уже 1 червня почалися перші затримання за новим законом, а один з лідерів протестного руху поспішно покинув країну.
- Facebook і WhatsApp припинили надавати спецслужбам Китаю інформацію про користувачів з Гонконгу через новий закон про нацбезпеку. Невдовзі до них приєднались компанії Twitter, LinkedIn та Google. Наразі всі вони «надають оцінку суперечливому закону».