Уряд Володимира Гройсмана почав роботу в квітні 2016 року. Тоді Рада визнала роботу Кабміну Арсенія Яценюка незадовільною, і він подав у відставку. Премʼєр-міністром був призначений Гройсман, першим віцепремʼєром — Степан Кубів, а віцепремʼєрами стали Павло Розенко, Вʼячеслав Кириленко, Володимир Кістіон, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Геннадій Зубко.
Кабмін Гройсмана ухвалив понад тисячу постанов і розпоряджень. На вимогу МВФ, уряд на 23,5 відсотка підвищив тарифи на газ для населення, проте в 2019 року зобовʼязав НАК «Нафтогаз» знизити розцінки для населення до 4 905 гривень за тисячу кубометрів. Серед інших резонансних рішень — підвищення пенсійного віку до 65 років, старт медичної реформи, «велика» приватизація держпідприємств. Не критикували Кабмін хіба що за введення бебі-боксів — їх почали видавати породіллям у вересні 2018 року. У кожному боксі — 25 предметів, необхідних у перші місяці після появи дитини.
Зміна уряду стала неминучою після перевиборів у Раду 21 липня, проте офіційно Кабмін Гройсмана склав повноваження лише 29 серпня. Напередодні міністри прощалися в соцмережах.
В. о. міністра охорони здоровʼя Уляна Супрун опублікувала в Facebook вірш Редьярда Кіплінга «Синові» в перекладі Дмитра Донцова. «Якщо ти вмієш зберегти свою відвагу і не стратити голови, коли всі інші довкола тратять її, тоді князі, боги, щастя і перемога стануть на віки твоїми вірними рабами. — Тоді ти станеш ЛЮДИНОЮ!..» — йдеться у вірші.
Вона також порадила своїм наступникам вивчати стан справ не з медіа чи Facebook, а з нормативних документів і реальних фактів.
У Міністерстві закордонних справ дипломати відзначили завершення каденції масовим селфі. «Українські дипломати — це воїни дипломатичного фронту. Це молода, професійна, амбітна та успішна армія на захист міжнародних інтересів України. Спасибі Павлу Клімкіну за 5 років драйву», — йдеться в повідомленні МЗС у Facebook.
Колишній міністр освіти Лілія Гриневич запостила селфі з новою керівницею міністерства — Ганною Новосад.
Міністр молоді та спорту Ігор Жданов опублікував фото з телефонами прямого звʼязку з президентом і премʼєром.
А міністра інфраструктури Володимира Омеляна тегнув на фото голова Проєктного офісу при Міністерстві Тарас Бойчук і сказав, що «все буде гіперлуп».
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і Мінекології просто опублікували підсумкові звіти про свою роботу. А міністр юстиції Павло Петренко взагалі промовчав, лише привітав українців з Днем Незалежності 24 серпня.
Двадцять девʼятого серпня Верховна Рада схвалила склад нового уряду. За нових міністрів голосували пакетом. Посади в Кабміні розподілилися так:
Дмитро Кулеба — віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;
Михайло Федоров — віцепремʼєр-міністр — міністр цифрової трансформації;
Тимофій Милованов — міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;
Дмитро Дубілет — міністр Кабінету міністрів;
Денис Малюська — міністр юстиції;
Оксана Маркарова — міністр фінансів;
Олексій Оржель — міністр енергетики та захисту навколишнього середовища;
Владислав Криклій — міністр інфраструктури;
Альона Бабак — міністр розвитку громад і територій;
Ганна Новосад — міністр освіти і науки України;
Зоряна Скалецька — міністр охорони здоровʼя України;
Володимир Бородянський — міністр культури, молоді та спорту;
Юлія Соколовська — міністр соціальної політики;
Оксана Коляда — міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб;
Арсен Аваков — міністр внутрішніх справ;
Вадим Пристайко — міністр закордонних справ;
Андрій Загороднюк — міністр оборони.
Очолив Кабінет міністрів юрист Олексій Гончарук.