Коломойський дав перше велике інтервʼю російським ЗМІ після початку війни на Донбасі. Якщо коротко: він пропонує росіянам «звалити» й обіцяє «всіх занудити»

Автор:
Катерина Коберник
Дата:
Коломойський дав перше велике інтервʼю російським ЗМІ після початку війни на Донбасі. Якщо коротко: він пропонує росіянам «звалити» й обіцяє «всіх занудити»

Ісаєв Сергій / УНІАН

Бізнесмен Ігор Коломойський дав ще одне інтервʼю, але цього разу не українським журналістам, а російському виданню РБК. З російськими ЗМІ в такому форматі він не спілкувався багато років — з початку російської агресії. В інтервʼю Коломойський розповів, чого бажає двом президентам — українському та російському, назвав кандидатів на посаду премʼєра і розповів, чим зараз займається український олігарх-утікач Сергій Курченко.

Про Зеленського, очільника Офісу президента Богдана і серіал «Слуга народу»

Із Зеленським бачилися після інавгурації один раз, мимохідь. Іноді переписуємося у WhatsApp. Із Богданом познайомилися років 15 тому. Раніше був одним із головних моїх юристів, тепер зустрічатися в нього немає часу. Ідея про президентство, напевно, прийшла Зеленському в голову в 2013—2014 роках, коли писали сценарій «Слуги народу». Вперше про вибори з Зеленським говорили в 2017-му, але тоді рішення він не прийняв. А серіал «Слуга народу» я ніколи не дивився. Щоб перемогти на президентських виборах, потрібно було від 10 до 20 мільйонів доларів, але грошей Зеленському я не давав. У нього був контракт з «1+1» — тим і допомагав. Побажання Зеленському: якщо вибирати, кого призначати — тих, кому довіряєш чи професіоналів своєї справи, на першу позицію — тих, кому довіряєш, а заступників — професіоналів.

Про Петра Порошенка і правила бізнесу

З основним завданням він упорався — врятував країну від вас [російської агресії]. Я можу критикувати його як хочете, але не перед вами. Ми всередині розберемося самі. На Порошенка дуже тиснули західні радники — МВФ і фінансові організації, вимагали вирішити питання з ПриватБанком. Але ми з партнерами ніколи не структурували бізнес так, щоб його можна було одним махом взяти і забрати. Пріоритетні напрямки: металургія, електрометалургія, нафтохімія, нафтопродукти, нафта.

Про нерухомість у США і чутки про розслідування ФБР за підозрою у відмиванні грошей

Нерухомість у США [державний ПриватБанк стверджує, що її Коломойський купив на гроші, виведені з банку] належить компаніям, до яких я маю стосунок як один з акціонерів. Я позичив гроші партнерам, а вони купували. Але ми не брали гроші у ПриватБанку, а купували нерухомість на свої. Про розслідування ФБР ніхто нічого не знає, тому що офіційних звинувачень немає. У США не збираюся, тому що не люблю туди їздити.

Про Путіна та бізнес у Росії

Бізнесу в Росії немає з принципових міркувань. Якщо до кінця мого життя Крим не повернуть, то 100% Росія для мене закрита, а надії, що повернуть, мало. З Путіним сиділи за одним столом у 2004 році в Лівадійському палаці на зустрічі російських та українських бізнесменів, але особисто не спілкувалися. Побажання Путіну — швидше піти з України, щоб зберегти обличчя.

Про Донбас

На окупованих територіях у мене є феросплавний завод у місті Кадіївка (колишній Стаханов). Багато разів приходили з ідеями його запустити, дати сировину, але ми колабораціонізмом не займаємося. На Донбасі громадянський конфлікт, але, якщо б Росія забралася звідти, усі питання закінчили б мирним шляхом максимум за два тижні. Потрібно провести вибори на Донбасі під наглядом ОБСЄ. Нехай Росія теж сидить дивиться, але не втручається, і через 30 днів нехай валить до себе.

Про олігарха-втікача часів Януковича Сергія Курченка

Йому віддали всі великі підприємства на окупованих територіях. Він керує двома металургійними заводами: Алчевським меткомбінатом і Єнакіївським меткомбінатом. Обіг близько $3 мільярдів. Метал вивозить у Росію.

Про претендентів на посаду премʼєр-міністра

Це [директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України"] Юрій Вітренко і [заступник голови офісу президента з економічних питань] Олексій Гончарук.