У другій половині дня 21 квітня, в день другого туру виборів президента, після появи екзит-полів, в месенджер Юрія Бірюкова надсилали сотні повідомлень. Писали, за словами Бірюкова, прихильники Порошенка: «Хочуть допомогти, але не у складі «Блоку Петра Порошенка».
Прихильники Порошенка відвернулися від БПП, тому що деякі з членів партії стали «токсичними». Це бізнес-партнери колишнього президента Ігор Гладковський та Ігор Кононенко (фігурували в розслідуваннях Bihus.Info та «Схем» про корупцію в оборонній сфері й енергетиці; обидва входять до Центральної ради партії), народні депутати Олександр Грановський і Сергій Березенко (глава МВС назвав його фігурантом справи про підкуп виборців). За словами одного з джерел theБабеля, прибрати їх зі списку партії хотіли б і деякі члени команди Порошенка.
Громадську організацію «Солідарна справа громад» придумали, зокрема, щоб знайти для Петра Порошенка нові кадри. Вона, як і партія Порошенка, виступає за парламентсько-президентську республіку, вступ України в НАТО і ЄС, приватизацію держпідприємств. При цьому, пояснює Юрій Бірюков, ініціативні люди в громадські організації йдуть охочіше, ніж у політичні партії. «Обʼєднання має бути в рази більше за партію. [Стати] інкубатором, фермою. За півтора тижня ми отримали десять тисяч анкет, але це поки ні про що».
Щоб стати повноцінним членом ГО, потрібно щомісяця сплачувати символічний членський внесок — 50 гривень. На сайті ГО можна запропонувати кандидата в члени партії або зареєструвати свою анкету, презентувавши програму та біографію. Зараз на сайті зареєстровано пʼятнадцять анкет. Серед кандидатів — Ростислав Павленко (колишній заступник голови Адміністрації президента) та Ірина Фриз (колишній прес-секретар Порошенка і нинішній депутат БПП). Юрія Бірюкова серед них немає. «Я вже тричі відмовлявся, — каже Бірюков. — Підозрюю, що знову запропонують. Не хочу. Це має вирішувати Петро Олексійович, я його підлеглий».
Виступаючи на форумі громадської організації, Порошенко закликав усі демократичні сили обʼєднатися. За інформацією theБабеля, увійти в список його оновленої партії може нинішній спікер парламенту Андрій Парубій, який контролює групу нардепів у фракції «Народного фронту». У партію Порошенка може піти й колишній секретар РНБО Олександр Турчинов. «У нас будуть нові прізвища у списку, — говорить Сергій Березенко. — Деякі — дуже несподівані».
Позбавлятися від токсичних кадрів Порошенко не поспішає. За інформацією theБабеля, виборчий штаб перейменованої партії очолить Сергій Березенко
Порошенко повинен вирішити — очолити йому партію (і її список) на дострокових парламентських виборах, чи ні. «Логічно, якщо це буде він, — розповів theБабелю один з членів партії, який бере участь у її переформатуванні. — Точно невідомо. Один з варіантів — віце-спікер Ірина Геращенко, але це неточно».
Зараз партією керує колегіальний орган — центральна рада партії. У нього входять члени «Європейської Солідарності» і члени партії УДАР Віталія Кличка. На президентських і парламентських виборах 2014 року Кличко підтримав Порошенка, і обʼєднав свою політсилу з його партією. Цей союз доживає останні дні. Віталій Кличко вже заявив, що УДАР балотуватиметься окремо від партії Порошенка. При цьому список партії може очолити не він, а його молодший брат Володимир. «Поки все впирається в шанси проходження до парламенту», — говорить один з членів УДАРу, близький до Кличка.
Порошенко вів переговори з премʼєр-міністром Володимиром Гройсманом, який створив політичну силу «Українська стратегія». Однак Гройсман заявив, що його партія йде на вибори самостійно і обʼєднуватися ні з ким не планує.
Один з членів команди Порошенка нарікає, що на виборах Гройсман може відібрати у них частину голосів, але при цьому так і не потрапити в парламент. Частину голосів може відібрати
«Враховуючи, скільки гравців на одному полі, є сумніви, що партія Порошенка набере [принаймні] пʼять відсотків голосів [необхідних, щоб пройти в Раду]. Він — це минуле», — говорить один з (тепер уже) колишніх членів команди Порошенка.