Марія Почекета, автор блогу Bonbon passion, 3 400 підписників (Україна)
Минулої пʼятниці одна з підписниць хотіла запостити сторіз і позначити там мене. У неї не вийшло, і вона написала, що моя сторінка не відкривається. Я спробувала зайти в акаунт і не змогла. Написала лист у техпідтримку, мені відповіли щось на кшталт: «Ви заблоковані. Причина — сексуальний підтекст у постах і еротичні фото». Розблокують мене чи ні — незрозуміло. Думаю, не розблокують.
Вести блог почала в червні 2018 року. Я веду онлайн- та офлайн-курси з мануальних і оральних пестощів, в Instagram робила пости про це. Блокування завдало мені моральної та матеріальної шкоди. Матеріальної — тому, що через Instagram до мене зверталися дівчата з приводу навчання. Але більше шкода свою роботу: всі пости, які я півроку писала, просто видалили.
Звʼязку з підписниками, що були на тому акаунті, у мене немає. Усі вихідні після блокування думала, чи варто далі вести блог, і вирішила, що варто. Просто потрібно обрати інший інструмент. Напевно, це буде канал у Telegram, а в Instagram — загальна інформація, дуже завуальована. Наскільки мені відомо, секс-блогери і сексологи зараз ховають свої сторінки, заморожують їх і намагаються знайти інший інструмент для поширення інформації.
Не розумію сенсу нових правил. Чим більше заборон, тим більше буде розпусти — це ж очевидно.
Маша Арзамасова, автор секс-просвітницького блогу «Маша, давай!», 380 000 підписників (Росія)
Мій акаунт в Instagram заблокували у четвер із формулюванням «використання фраз сексуального характеру». Тоді я не знала про нововведення Facebook, але одночасно зі мною почали блокувати інших секс-блогерів, а потім хтось виклав в інтернеті статтю про нові правила.
Я вела блог півтора року: писала про контрацепцію, особистісні межі, вміння розуміти і транслювати свої бажання, говорити партнеру «ні», якщо ти чогось не хочеш, та й взагалі про стосунки.
Я заробляла на блозі, але останнім часом брала мало реклами. Грошові втрати є, але думаю, що це тимчасово. Я завела резервний акаунт, і за кілька днів туди прийшли вже 60 тисяч людей.
Думаю, ми з іншими блогерами напишемо колективний лист у Facebook. Вони мали непогану мету, але під роздачу потрапили секс-просвітницькі блоги, які важливі у країні, де немає сексуальної освіти. Компанія здатна по-іншому сформулювати правила, встановити верифікацію, позначку «18+» або придумати щось ще.
Аліна Шикуть, автор блогу про секс і мистецтво «БЛИН, АЛИНА!», 17 300 підписників (Росія)
Мене заблокували 1 грудня, у день боротьби з ВІЛ/СНІДом. Ми з іншими секс-блогерами робили флешмоб. Потрібно було показати в сторіз, що ти йдеш здавати кров на ВІЛ, і запостити хештег.
Я здала аналіз, хотіла викласти сторіз і зрозуміла, що не можу зайти в Instagram. Акаунт просто видалили, стерли, ніби мене й не існувало. Формулювання було таке: «Публікація сексуальних провокаційних фото та інших матеріалів, пропозиція інтим-послуг та використання висловів сексуального характеру».
З 2013 року цей профіль був моїм особистим, а десь рік тому перетворився на секс-блог. Я просувала ідею, що тіло — це не груди, попа та красиві стегна, тіло — це про любов до себе. Робила огляди секс-іграшок, тренажерів для тренування мʼязів тазового дна і книг про тіло, пости про йоні-масаж і тантру. Писала, як зробити секс кращим, як вибрати змазку, як використовувати презерватив і чому важливо це робити.
Я не втратила багато грошей через блокування. У мене було мало реклами, і її вистачало лише на просування акаунта. Але зʼявилося відчуття, ніби я прийшла на роботу, а мене скоротили і всі мої досягнення викинули.
Перші чотири дні взагалі не розуміла, навіщо мені телефон. Потім створила новий акаунт, і на нього вже прийшли 4 500 осіб. Зараз думаю переходити в Telegram і вивчаю його правила, щоб випадково їх не порушити.