The Guardian: Тренер із фітнесу обігнув Британію вплав за 157 днів. У нього змінилася статура, а від солоної води майже розчинився язик

Дата:
The Guardian: Тренер із фітнесу обігнув Британію вплав за 157 днів. У нього змінилася статура, а від солоної води майже розчинився язик

Luke Walker / Getty Images

Британський тренер та автор книг із фітнесу Росс Еджелі пʼять місяців плив уздовж узбережжя Великої Британії. Це не перший експеримент Еджелі зі своїм тілом: пʼять років тому він за добу набрав 12 кілограмів ваги, а потім їх зігнав. tһеБабель переказує матеріал британської газети The Guardian.

Тренер з фітнесу Росс Еджелі став першою людиною, що обігнула вплав Велику Британію. Його подорож тривала 157 днів, в цей час Еджелі спав не більше шести годин на добу.

Поряд із Еджелі всі пʼять місяців подорожі перебувала група підтримки — подружня пара Метта і Сюзанни Найт. Вони пливли поруч на 16-метровому катамарані Hecate. Еджелі кожен вечір піднімався на борт відпочити, і друзі записували його точні координати, щоб на ранок він плив з того ж місця.

За пʼять місяців Еджелі побував у штормах, плавав з дельфінами, був обпалений медузами (і для захисту від них відростив бороду), а його язик практично розпався на частини через те, що в роті постійно була солона вода. «Я зрозумів, що щось не так, коли прокинувся зі шматками язика на подушці. Він був схожий на бефстроганов. Можна було знімати смуги шкіри і дивитися на свої смакові рецептори», — розповідає Еджелі.

Спортсмену 33 роки, він із Лінкольншира — графства на сході Англії. Все свідоме життя вивчає межі можливостей свого тіла. У підлітковому віці грав у водне поло, потім зайнявся спортивною наукою в університеті Лафборо. Еджелі прославило відео, де він тягне на тросі Mini Cooper. Це була благодійна акція, під час якої спортсмен перевіряв власну теорію фізичної працездатності. Відтоді він веде відеоблог і вважає своє тіло інструментом, за допомогою якого можна тестувати цю теорію.

Facebook / Ross Edgley

Еджелі надихнувся працею із загальної адаптації канадського ендокринолога Ганса Сельє. Поступово збільшуючи толерантність лабораторних щурів до отрути, Сельє довів, що стрес і стимули були ключем до адаптації. «Так, я турбуюся про те, як позначаться мої експерименти на здоровʼї в тривалій перспективі. Але що, як я — як один зі щурів Сельє? Цього ніхто не може знати», — каже Еджелі.

На перших роликах у своєму блозі Росс виглядає як бодібілдер, зараз він нагадує Більбо Беггінса з романів Толкієна. За час плавання він набрав вісім кілограмів, плечі стали набагато ширшими, а за статурою «він тепер нагадує морського котика». Ноги Еджелі стали жовтими і вкрилися виразками від морської води. Подруга Росса, яка пливла на борту катамарана, розповідає, що у нього були пухирі на плечах, шиї і грудях. Коли він вставав з ліжка, на ній залишалися шматки шкіри.

Щоб плисти по 12 годин на добу, Росс щодня споживав не менше 15 000 калорій. «Це був марафон з поглинання їжі з невеликими перервами на плавання», — говорить він. Еджелі двічі за добу снідав, обідав і вечеряв. Його сніданок складався з чотирьох шматків тостів, двох-трьох яєць і запечених бобів. За харчуванням спортсмена стежила Сюзанна Найт.

За пʼять місяців в Еджелі жодного разу не виникло думки здатися й закінчити подорож завчасно. Він дотримувався поради тренера королівських морських піхотинців Олексія Янссена: «Фокусуйся на процесі, і неминуче досягнеш результату». Еджелі розповідає, що під час плавання впадав у медитативний стан. «Але коли люди запитують, чи я зробив якісь дивовижні відкриття, поки плив, можу відповісти тільки: «Я зрозумів, що дуже хочу тост із сиром».

Під час відпочинку в каюті Еджелі читав «Роздуми» Марка Аврелія і стверджує, що в той момент стоїчна філософія відповідала його світовідчуттю. Його девізом було: «пливи з посмішкою», навіть якщо доводилося продиратися крізь скупчення медуз. Найскладнішим було витерпіти опіки від медуз в Ірландському морі. «Я ходив палубою у будь-яку погоду, тому що тільки вітер міг заспокоїти печіння. Мені здавалося, що я горю на багатті. Я не спав тоді кілька днів».

Еджелі не знає, чи мазохіст він. Пʼять місяців тому він би відповів «ні», але зараз не впевнений. «Не бачу нічого дивного у тому, щоб плисти, поки твій язик розчиняється. Напевно, я не вважаю себе мазохістом, але хто знає, можливо через місяць я згадаю все це і запитаю себе: «Навіщо я це робив?».