«Бабель»
16 лютого, в останній день Мюнхенської конференції, британський премʼєр Кір Стармер зробив гучну заяву: він «готовий і хоче» відправити британські війська в Україну, які стежитимуть за виконанням майбутньої мирної угоди. Наступного дня його підтримала Швеція — вона готова «розглянути таку можливість».
Проти відправки в Україну своїх миротворчих військ виступила Іспанія. Міністр закордонних справ Хосе Мануель Альбарес зазначив, що ще «занадто рано», адже сторони ще не уклали мирної угоди. Такої ж думки дотримується Німеччина.
Чіткої позиції, чи слід відправити своїх військових в Україну, не має й уряд Фінляндії. При цьому премʼєр-міністр країни Петтері Орпо наголосив, що «безпека Європи та Фінляндії дуже залежить від інвестицій США».
Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що не готовий відправляти миротворців в Україну навіть після потенційного перемирʼя з РФ. Він сказав, що Європа зможе ефективно допомогти Україні, лише якщо підвищить власну обороноздатність.
18 лютого в Парижі зустрілися лідери ЄС. На цій зустрічі президент Франції Емманюель Макрон запропонував альтернативу: розмістити європейські миротворчі сили за майбутньою лінією розмежування в Україні, а не безпосередньо на ній. Проте Німеччина, Італія, Іспанія та Польща вкотре заявили, що не готові відправляти свої війська.
Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер, який спершу висунув цю ідею, уточнив, що готовий говорити про британських миротворців в Україні лише після довгострокової мирної угоди. Як і інші, він наголосив, що для цього потрібна підтримка США, оскільки лише вони можуть стримати Росію від повторного нападу.
А ось у Нідерландах думки розділилися. Палата представників прагне, щоб Кабмін зайняв «конструктивну позицію» щодо участі в «післявоєнних миротворчих силах» в Україні. Тоді як премʼєр-міністр Дік Схооф заявив, що він наразі проти того, щоб відправляти миротворчі війська в Україну.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський висловив неоднозначну позицію, не бажаючи «публічно спекулювати на цю тему». Однак категоричного «проти» не прозвучало.