Звіт Пентагону: Китай значно наростив ядерне озброєння за останній рік

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Темпи нарощування Китаєм запасів ядерної зброї перевищують попередні прогнози США: за останній рік, за оцінками Пентагону, Пекін створив близько ста ядерних боєголовок.

Це випливає зі звіту Пентагону, присвяченого політиці щодо Китаю.

Аналітики Міноборони США вважають, що станом на травень цього року Китай мав у своєму арсеналі понад 500 ядерних боєголовок, що приблизно на сотню більше, ніж торік.

У минулорічній доповіді Пентагон відзначав, що Пекін швидко модернізує свої ядерні сили, але оцінював, що той нарощуватиме ядерні сили меншими темпами й матиме 1500 ядерних боєголовок до 2035 року.

Тепер же Пентагон прогнозує, що до 2030 року Китай має намір розмістити понад тисячу ядерних боєголовок. Так він закріпить свій статус третьої ядерної держави світу після США та рф.

Для цього КНР, імовірно, використовуватиме нові реактори-розмножувачі на швидких нейтронах і переробні потужності для виробництва плутонію – які китайська влада офіційно називає частиною «досліджень мирного атома».

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, станом на січень цього року росія мала 5 889 ядерних боєголовок, а США — 5 244.

Китай же відмовляється брати участь у переговорах зі США та рф щодо обмеження ядерних озброєнь, стверджуючи, що арсенали цих двох країн набагато більші за його власний.

У доповіді також зазначається, що Китай, можливо, розробляє нову міжконтинентальну ракетну систему з використанням звичайних озброєнь, яка, у разі розгортання, дозволить Пекіну «погрожувати звичайними ударами по цілям у континентальній частині США, на Гаваях і Алясці».

  • 30 березня китайський лідер Сі Цзіньпін закликав Китай готуватися до війни і оголосив про збільшення оборонного бюджету. Це відбувається на тлі зростання агресивної риторики щодо Тайваню та навіть погрози захопити острів силою.