США послабили нафтові санкції проти Венесуели. Влада й опозиція країни домовилися про вибори

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Уряд США послабив нафтові обмеження проти Венесуели після того, як влада і опозиція цієї країни домовилися про відкриті вибори у 2024 році.

Про це пишуть Reuters та The Washington Post.

Міністерство фінансів США видало загальні ліцензії для американських компаній на торгівлю з нафтогазовим сектором, а також золотою промисловістю у Венесуелі. Зміни дозволяють видобуток, продаж і експорт венесуельської нафти та газу без обмежень. Ліцензії діятимуть шість місяців і будуть продовжені, якщо влада Венесуели дотримуватиметься умов щодо президентських виборів.

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав поступки президента Ніколаса Мадуро позитивними, але зауважив, що у нього є час до кінця листопада, щоб послабити тиск на опозиційних кандидатів, почати звільнення політичних вʼязнів і «неправомірно затриманих» американців.

Уряд Мадуро пообіцяв дозволити всім партіям обирати своїх кандидатів у президенти, дозволити міжнародним спостерігачам стежити за голосуванням та надати всім передвиборчим кампаніям доступ до ЗМІ. При цьому угода не включала пункту, що Мадуро погодився дозволити кандидатам від опозиції, яким було заборонено обіймати державні посади, брати участь у виборах.

Такі кроки США відбулися після місяців переговорів, під час яких Вашингтон вимагав від Каракасу конкретних дій щодо демократичних виборів в обмін на скасування частини жорстких санкцій, запроваджених під час президентства Дональда Трампа.

WP зазначає, що угода, підписана між урядом Мадуро та опозиційними політиками у вівторок, 17 жовтня, може стати проривом і витягнути країну з багаторічної політичної та економічної ізоляції.

  • США наклали суворі санкції на Венесуелу після переобрання Мадуро у 2018 році. США та інші західні країни не визнали результатів виборів. З 2019 року до нафтових обмежень додалася заборона на доступ Венесуели до фінансових ринків США.
  • Венесуела має найбільший у світі запас нафти, але роки поганого управління та санкцій проти нафтового сектора практично зупинили економіку країни. Понад 7 мільйонів венесуельців — чверть населення — залишили країну. Інші жителі живуть у бідності.