Космічне агентство США NASA успішно повернуло перші зразки з поверхні астероїда Бенну на Землю в межах місії OSIRIS-Rex. Капсула приземлилася в штаті Каліфорнія поблизу Солт-Лейк-Сіті.
«І команда може віддихнути з полегшенням», — сказав коментатор NASA.
Місію OSIRIS-REx відправили до Бенну у 2016 році. Апарат перебував на орбіті астероїда близько двох років, готуючи свій маневр. Тільки в жовтні 2020-го він зібрав перші зразки гірських порід.
NASA розраховувало зібрати 60 грамів зразків, проте зонд зміг видобути цілих 250 грамів.
За кілька годин після того, як апарат скинув капсулу зі зразками, вона увійшла в атмосферу Землі над американським штатом Юта, а ще за 13 хвилин — приземлилася в Каліфорнії.
Бенну вважають одним із найнебезпечніших астероїдів для Землі, оскільки є висока ймовірність, що він зіткнеться з планетою наприкінці XXII століття. Розрахунки показують, що в найближчі 150 років цього не станеться — а що буде далі, покажуть додаткові дослідження. Місія OSIRIS-Rex покликана допомогти науковцям достовірно передбачити орбітальний шлях Бенну. Також вивчення астероїда дасть людям нові знання про формування Сонячної системи і походження життя.
- Гітарист групи Queen Браян Мей, який також є вченим-астрофізиком, разом із фахівцем з планетології Університету Аризони Данте Лауреттою випустить перший в історії повний тривимірний атлас астероїда. Він називатиметься «Бенну 3-D: Анатомія астероїда». Книга буде заснована на зображеннях і даних місії NASA OSIRIS-Rex.