Financial Times: Сі Цзіньпін особисто застеріг путіна від застосування ядерної зброї в Україні. У Кремлі це заперечують

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Лідер Китаю Сі Цзіньпін особисто застеріг президента рф володимира путіна від застосування ядерної зброї в Україні.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на західних і китайських чиновників.

Попередження Сі Цзіньпін зробив під час свого візиту до Москви в березні. За словами старшого радника китайського уряду, стримування путіна від використання такої зброї було центральним елементом кампанії Китаю з відновлення зіпсованих звʼязків із Європою. Китай послідовно виступав проти застосування ядерної зброї в Україні у своїх публічних заявах.

За словами старшого радника уряду Китаю, ядерний удар росії по Україні чи по одному з її європейських союзників може настроїти континент проти Китаю, а постійний тиск із боку Пекіну, аби запобігти удару, може допомогти покращити відносини з континентом.

Finanical Times пише, що путін був розчарований після того, як візит Сі не приніс росії жодних відчутних результатів, як-от схвалення довгоочікуваного трубопроводу «Сила Сибіру — 2», заявили представники західних спецслужб. За словами офіційних осіб, засудження застосування ядерної зброї в їхньому спільному комюніке майже напевно додали на вимогу Китаю.

У Москві спростували те, що Сі Цзіньпін застеріг путіна від використання ядерної зброї в Україні, пише CNN. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що «за результатами цього важливого візиту було обговорено багато інформації, а суть переговорів чітко викладена в підписаних документах».

«Решта — вигадка», — наголосив він.