Найближчими днями на Землю впаде супутник RHESSI, який вивчав Сонце з 2002 року. Його вивели з експлуатації у 2018 році.
Про це повідомляє Space.
За оцінками американських військових, апарат NASA знову увійде в атмосферу Землі близько 21:30 19 квітня (плюс-мінус 16 годин). RHESSI (Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imager) важить лише 270 кілограмів. Більша частина цієї маси перетвориться на попіл і пару під час падіння. Тож дослідники оцінюють ризик шкоди для будь-кого на Землі як низький — приблизно 1 з 2 467.
NASA
Супутник RHESSI вийшов на низьку навколоземну орбіту на борту ракети Pegasus XL у лютому 2002 року. Під час своєї місії RHESSI зафіксував понад 100 тисяч подій — це допомогло науковцям краще дослідити енергетичні частинки сонячних спалахів.
- За оцінками Європейського космічного агентства, зараз навколо Землі кружляє близько одного мільйона уламків космічного сміття шириною від 1 до 10 сантиметрів. А приблизна кількість шматків розміром від 1 до 10 міліметрів — близько 130 мільйонів.
- Навіть ці крихітні уламки можуть завдати серйозної шкоди, якщо вони вдаряться об супутник або космічний корабель з екіпажем. На низькій навколоземній орбіті, де перебуває МКС та багато інших кораблів, космічне сміття рухається зі швидкістю приблизно 28 160 км/год.
- Зіткнення в космосі породжують набагато більше шматків космічного сміття, яке, своєю чергою, може призвести до нових аварій. Ці події можуть спричинити «синдром Кесслера» Гіпотетичний розвиток подій на навколоземній орбіті, коли космічне сміття, що зʼявилося внаслідок численних запусків штучних супутників, призводить до цілковитої непридатності ближнього космосу для практичного використання. Вперше такий сценарій детально описав консультант Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору Дональд Кесслер.