Угорщина розпочала перемовини з Францією про збільшення її участі в проєкті розширення угорської атомної електростанції «Пакш». Наразі цим майже повністю займається російська компанія «Росатом».
Про це з посиланням на джерела пише The Financial Times.
Загальна вартість проєкту «Пакш ІІ» становить близько €12 мільярдів. Він здійснюється під керівництвом «Росатому» і переважно за кредитні кошти від росії.
Водночас французька компанія Framatome є субпідрядником «Росатому» в Угорщині — їй доручили постачити системи управління для станції разом із німецькою компанією Siemens.
Останніми тижнями Угорщина почала перемовини з Францією про перегляд участі рф у будівництві станції. Будапешт поки не готовий повністю відмовитися від співпраці з «Росатомом» та замінити конструкцію реактора, оскільки на це можуть піти роки. Але чим довше триває війна в Україні та санкції проти рф, тим більша вірогідність, що участь росії можуть припинити.
«Пакш» — єдина атомна електростанція Угорщини, термін експлуатації якої після модернізації було продовжено до 2030-х років. Згідно з ухваленою енергетичною стратегією Будапешт хоче збільшити генерацію атомної енергії в майбутньому.
Російська атомна галузь приносить рф найбільші доходи поруч із нафтогазовою галуззю. Росія — одна з небагатьох країн світу, яка має проєкти та потужності для виробництва ядерних реакторів, будівництва АЕС, а також їхнього ремонту, поставок обладнання та ядерного палива.
- У серпні 2022 року угорський регулятор дозволив «Росатому» побудувати два енергоблоки на АЕС «Пакш». Відтак атомна енергетика Угорщини зможе майже повністю покривати попит на електроенергію в країні.