Національний науковий фонд показав фото залишків наднової SN 185 — першої подібної зірки, яку зафіксували люди. Вона зʼявилася в небі більш як 1800 років тому, а потім згасала протягом восьми місяців.
Про це пише Live Science.
Історичні тексти свідчать, що вибух стався раптово і що раніше на цьому місці не було видно жодної зірки. Китайські астрономи, які у 185 р. н. е. стали свідками цієї події, назвали її «зірковим гостем». Вони спостерігали світло від вибуху у небі майже рік.
Сучасні науковці вважають, що тоді вибухнула наднова SN 185, розташована приблизно за 8 тисяч світлових років від Землі поблизу сузірʼїв Цирцинус і Центавр.
Спочатку дослідники оцінили вік цієї наднової приблизно в 10 тисяч років, аналізуючи, наскільки далеко у космос простягнулися залишки мертвої зірки. Однак тепер астрономи схиляються до іншого пояснення: SN 185 просто вибухнула набагато пізніше і з набагато більшою силою, ніж типова наднова.
- Космічний телескоп Hubble зробив знімок ділянки вибухової хвилі наднової Лебідь, яка схожа на тонку і легку вуаль. Наднова розташована приблизно за 2 400 світлових років від нас.