Державний секретар США Блінкен: Індія та Південна Африка поступово віддаляються від росії

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що такі країни, як Індія та Південноафриканська Республіка поступово віддаляються від росії. І це попри те, що вони не приєдналися до західних санкцій проти рф та не засудили росію за вторгнення в Україну.

Про це пише Reuters.

Хоча Блінкен і наголосив, що цей процес буде нешвидким.

«Є країни, які мають давні, десятиліттями вибудовані відносини з росією, насамперед із Радянським Союзом, які складно розірвати одним махом. Це не клацнути вимикачем, це [треба] перемістити авіаносець», — пояснив він.

Блінкен розповів, що роками росія була основним постачальником військової техніки до Індії. Але зараз країна вже намагається шукати партнерів в інших точках світу.

Що стосується ПАР, то Блінкен теж нагадав, що звʼязки цієї країни з росією сформувалися через те, що саме СРСР підтримував борців за свободу та проти апартеїду. Натомість США навпаки — підтримували режим апартеїду.

  • США у середині лютого вперше привезли до Індії свої найсучасніші винищувачі F-35. Штати хочуть переконати її не купувати авіацію в свого традиційного продавця — росії. Індія нині активно намагається модернізувати свій застарілий авіапарк радянських літаків і звертається по авіацію до росії. Але зараз в Індії занепокоєні затримкою поставок через війну в Україні. Також на Індію тисне Захід із проханням дистанціюватися від росії.