У Китаї зупиняють додаток, який відстежував переміщення людей під час пандемії коронавірусу

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Влада Китаю оголосила, що деактивує додаток, який відстежував пересування людей під час пандемії коронавірусу.

Про це пише BBC.

Додаток Communications Itinerary Card перестане працювати уже в понеділок. Застосунок використовував телефонні сигнали, щоб відстежувати, чи хтось подорожував до зони високого ризику зараження COVID-19.

Зазначається, що пересування між провінціями буде спрощено завдяки зняттю обмежень. Зупинка додатка символізує відмову Китаю від своєї ​​стратегії «нульової терпимості до COVID-19» після масових протестів у кількох містах.

  • Наприкінці листопада в Шанхаї пройшли протести через жорсткі карантинні обмеження, які діють від початку пандемії коронавірусу. Такі ж протести почалися і в інших містах Китаю. Причиною стала пожежа в багатоповерхівці в місті Урумчі, де загинули 10 людей. Після цього серед людей стала ширитися думка, що загиблі не змогли вчасно втекти, бо будівлю закрили через карантин. На цих протестах також лунали й гасла проти китайської влади та Сі Цзіньпіна.
  • Влада Китаю вирішила серйозно послабити карантинні коронавірусні обмеження. У країні більше не вимагатимуть негативних ПЛР-тестів, швидких тестів або «кодів здоровʼя» для входу до більшості громадських місць. Винятками стануть будинки для літніх людей, будинки соціального захисту, медичні заклади, школи та дитячі садки. Також для оптимізації тестування в адміністративних регіонах Китаю без гострої необхідності не будуть проводити масові тестування на коронавірус.