Премію Сахарова «За свободу думки» цього року отримав український народ та його лідери

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Премію імені Андрія Сахарова «За свободу думки» у 2022 році отримав український народ та його обрані лідери, зокрема президент Володимир Зеленський.

Про це повідомила очільниця Європарламенту Роберта Мецола під час виступу. Саме Європарламент є засновником цієї премії.

«Вони відстоюють те, у що вірять. Борються за наші цінності. Захищають демократію, свободу та верховенство права. Ризикують життям заради нас», — зазначила вона.

Окрім українців та їхніх лідерів, серед номінантів були засновник Wikileaks Джуліан Ассанж і колумбійська Комісія зі встановлення істини, яка займалася національним примиренням та врегулюванням завершення громадянської війни у країні.

Офіційно премію імені Сахарова отримав «хоробрий український народ в особі свого президента, обраних лідерів і громадянського суспільства».

  • Премія імені Сахарова «За свободу думки» — це щорічна відзнака Європейського парламенту, яку вручають за досягнення в таких областях: захист прав людини та її основних свобод; розвиток демократії та відстоювання верховенства права; повага до міжнародного законодавства; захист прав меншин. Ця премія є, зокрема, в українського режисера Олега Сенцова.