Науковці успішно повернули на Галапагоські острови вид ігуан, який вимер майже 200 років тому.
Про це пише The Science Times.
Останнім, хто помітив галапагоську сухопутну ігуану в 1835 році, був Чарльз Дарвін. Коли в 1906 році на острови прибула експедиція з Каліфорнії, ігуан уже ніде не було.
У 2019 році фахівці з охорони природи випустили понад 3 тисячі наземних ігуан на острови. І наприкінці липня 2022 року охоронці парку та вчені під час прогулянки по острову помітили нових ящірок на різних життєвих стадіях.
На думку директора з охорони Галапагоського природоохоронного центру Хорхе Карріо, це може означати, що ігуани успішно розмножуються в новому середовищі.
Науковці вирішили повернути ігуан на острови, коли дослідили, як присутність ящірок виплине на місцеву екосистему.
Ці тварини, як і гігантські галапогоські черепахи, відіграють життєво важливу роль у підтримці загального балансу екосистеми. Ігуани є основними травоїдними тваринами на островах. Вони поширюють насіння рослин і допомагають відтворювати флору.
Фахівці вважають, що галапагоських наземних ігуан знищили інвазивні види, зокрема дикі свині, кози, коти й осли, яких завезли на острови мореплавці. Нові види завдали шкоди екосистемі острова — вони харчувалися рослинами, які слугували їжею іншим, а деякі — пожирали самих ігуан.
Тому експертам довелося звільнити острів від немісцевих тварин, перш ніж розпочати повернення ігуан. Для цього створили програму Galapagos Conservancy Project Isabela. Вона тривала 9 років і завершилася у 2006-му.