Уламки китайської ракети впали на Землю. У США заявили, що Пекін не поділився інформацією про це

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Уламки китайської ракети впали на Землю над Індійським океаном. У NASA заявили, що Пекін не надав конкретної інформації про траєкторію, необхідної для того, щоб знати, куди можуть впасти уламки.

Про це пише Reuters.

«Усі космічні країни повинні дотримуватися встановлених найкращих практик і робити свій внесок у обмін інформацією такого типу заздалегідь, щоб забезпечити надійні прогнози потенційного ризику зіткнення з уламками. Це має вирішальне значення для відповідального використання космосу та убезпечення людей тут, на Землі», — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон.

У Малайзії люди опублікували в соцмережах відео того, що схоже на уламки ракети.

Некомерційний дослідницький центр Aerospace Corp, який фінансується урядом США, заявив, що було необачно дозволити всьому основному ступеню ракети, який важить 22,5 тонни, повернутися на Землю неконтрольовано.

Посольство Китаю у Вашингтоні не давало коментарів. Раніше цього тижня в Пекіні заявили, що будуть уважно стежити за уламками, і наголошували, що вони не становлять небезпеки ні для кого на Землі.

  • Китай у неділю, 24 липня, запустив другий із трьох модулів своєї космічної станції. Лабораторний модуль Wentian («Пошук небес») вагою 23 тонни стартував з китайської ракети Long March 5B із космічного стартового центру в південній провінції Хайнань. Wentian відокремився від ракети приблизно через 10 хвилин після запуску.