Що у світі писали про війну в Україні 24 липня. Огляд публікацій провідних іноземних видань

Автор:
Антон Семиженко
Дата:

Знешкодивши всіх активних опонентів війни всередині країни, російська влада взялася за тих, хто просто недостатньо підтримує путіна, пише The Wall Street Journal. Із нещодавно фактично репресованих ― фізик Дмитро Колкер, економіст Володимир Мау, хокеїст Іван Федотов. Перший мав кілька складних хвороб і через затримання силовиками помер. Другий, у минулому ректор провідного в росії вишу, який готував кадри для ключових органів державної влади, виявився надто ліберальним. Він не висловлювався відкрито проти війни, однак і не підтримував дії путіна. Як зазначають у виданні, це вже занадто нелояльна поведінка для директора вишу. Тепер Мау відсторонений від посади, його звинувачують у розкраданні державного майна. Іван Федотов має антивоєнну позицію й планував залишити росію. Натомість його примусово мобілізували до армії. Як зазначають у WSJ, таким чином влада сигналізує росіянам: навіть якщо ти просто не підтримуєш наших дій, якщо не коритимешся нам ― звільнимо, позбавимо свободи, а можемо і вбити, незважаючи на статус.

У сучасних російських дронах повно західних компонентів ― зокрема й випущених уже після початку широкомасштабної агресії росії проти України. Про це пише видання Insider, посилаючись на дослідження збитого українцями дрона «Орлан-10». Виявилось, що його двигун вироблений у Японії, модуль виявлення мобільних телефонів ― у США. Теплочутливий елемент на відеокамері має французьке походження й виготовлений зовсім недавно. Складові інших російських дронів також мають австрійське, німецьке, тайванське, нідерландське походження, пише видання з посиланням на неназваного українського офіцера, який досліджує технічне оснащення російської армії. Його мета тепер ― сконтактувати з усіма виробниками цієї зброї та службами різних держав, які можуть на цих виробників вплинути, щоб ті не співпрацювали з країною-агресором. Хоча співрозмовник видання визнає, що позбавити росіян західних складових завдання непросте, адже москва має тривалу практику обходження санкцій і отримання бажаних компонентів у «сірий» спосіб.

«Двір за двором українці, схоже, наближаються до Херсону» ― так називається стаття Forbes про нещодавні успіхи української армії на південному фронті. Автор скептичний щодо пʼятничних повідомлень про те, що ЗСУ оточили кілька тисяч окупантів у районі селища Високопілля, однак не сумнівається в тому, що українці становлять все більшу загрозу для росіян на Херсонщині загалом. Докази цьому ― і успішне захоплення переправи через річку Інгулець у районі села Давидів Брід, і успішні удари по складах у Новій Каховці. Атаки на обʼєкти міста, розташованого на лівому березі Дніпра, свідчать, що українські війська вже достатньо близько, щоб туди діставати. А враховуючи недавнє часткове руйнування за допомогою системи HIMARS Антонівського мосту ― одного з головних джерел постачання російських боєприпасів та солдатів до тимчасово окупованого обласного центру ― ситуація для кремля стає ще загрозливішою. «Якби я був російським солдатом у Херсоні, зараз мені було б страшно», ― цитує стаття Майка Мартіна, військового дослідника з Лондонського Кінгс-коледжу. Так, найбільші й найкращі свої сили Україна зараз сконцентрувала на сході, так, російські атаки завдають українцям втрат і перевага в силах наразі неочевидна. «Але я пильно спостерігатиму за Херсоном наступні 10 днів, очікуючи гучних новин», ― підсумовує Мартін.