У США за $31 млн відремонтують перший у світі атомний підводний човен. Свого часу він встановив кілька рекордів

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:
У США за $31 млн відремонтують перший у світі атомний підводний човен. Свого часу він встановив кілька рекордів

USS Nautilus (SSN-571)

US Navy

Військово-морські сили США уклали контракт на $31 мільйон із General Dynamics Electric Boat на ремонт першого у світі атомного підводного човна USS Nautilus (SSN-571), якого спустили на воду у 1954 році, він встановив кілька рекордів.

Про це пише Defbrief.

Субмарину історичного значення минулого місяця перемістили на базу в Нью-Лондон (штат Коннектикут), де на неї чекає очищення та фарбування, встановлення нових палуб та борту, заміна внутрішнього освітлення та бортових зон, а також багато іншого. Для USS Nautilus цей перехід на базу був першим за 20 років.

Після ремонту субмарина залишиться музеєм — чим вона і була в управлінні Військово-морського командування історії та спадщини.

  • USS Nautilus (SSN-571) спустили на воду 21 січня 1954 і вивели з експлуатації в березні 1980 року. За час своєї служби підводний човен став першою субмариною в історії людства, що своїм ходом під водою пройшла льодовий покрив і досягла Північного полюса. USS Nautilus дійшла до тих місць, де раніше субмарини не були. Також USS Nautilus била рекорди швидкості та витривалості.
  • Команда SSN-571 за заслуги отримала кілька нагород, а у 1982 році сама субмарина отримала статус національної історичної памʼятки США.