Державне бюро розслідувань повідомило Віктору Януковичу про нову підозру

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Державне бюро розслідувань 5 листопада повідомило про нову підозру колишньому президенту України Віктору Януковичу — як очільнику організованої злочинної групи.

ДБР повідомило, що повідомлення про підозру надіслали Януковичу на адреси останніх відомих його місць проживання, копії вручили адвокатам.

За версією слідства, до складу групи входили колишні високопосадовці Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Збройних сил. Їх підозрюють у тяжких та особливо тяжких злочинах під час Революції Гідності у Києві з 18 до 20 лютого 2014 року. Зокрема, йдеться про:

  • терористичний акт з метою залякати людей, що призвело да тяжких наслідків та загибелі людей;
  • нанесення тілесних ушкоджень учасникам акцій, умисні вбивства та замахи на умисні вбивства зі зброєю та спецзасобами (кийки);
  • перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством та застосуванням зброї і завдало шкоди правам людей та інтересам держави;
  • незаконне перешкоджання організації вуличних акцій.

Через дії цієї злочинної групи загинули 76 людей та понад 800 отримали травми.

Пізніше адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив, що ДБР не повідомляло ні Януковичу, ні його захисникам ні про які нові підозри.

Нагадаємо, що 2 серпня 2021 року слідчий суддя дав дозвіл на спеціальне досудове розслідування щодо Януковича (in absenta — заочно, тобто за його відсутності). Слідство у цій справі ще триває.

  • 24 січня 2019 року Оболонський райсуд Києва визнав Януковича винним у державній зраді та пособництві у плануванні, підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни і засудив його до 13 років позбавлення волі заочно. Це єдина справа щодо Януковича,у якій є вирок.
  • Щодо нього ще відкрита низка справ. Ідеться про узурпацію влади, держзраду у справі «Харківських угод», заволодіння урочищем «Межигірʼя» та комплексом будівель у «Пущі-Водиці», заволодіння лісомисливським господарством у селі Сухолуччя, фальсифікацію результатів голосувань за «диктаторські закони», отримання хабаря від друкарні «Новий світ» та про накази правоохоронцям розігнати учасників Революцію Гідності.