Грузія хоче у 2024 році подати заявку на вступ до Євросоюзу

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив, що його країна планує у 2024 році подати заявку на вступ до Європейського Союзу.

Про це він заявив під час виступу на Генасамблеї ООН, пише Liga.net.

«Ми підготували комплексний план дій, він включає безліч ініціатив і реформ, які забезпечать подачу заявки на членство в ЄС до 2024 року», — сказав Гарібашвілі.

За його словами, Грузія «не заспокоїться», доки не стане членом ЄС та НАТО. Для цього країна продовжить реформувати та модернізувати політичну систему та економіку.

Гарібашвілі нагадав і про окупацію Росією 20% грузинської території. На його думку, Росія прагне завадити євроатлантичній інтеграції Грузії.

  • 17 травня 2021 року Україна, Молдова і Грузія заснували новий формат співпраці під назвою «Асоційоване тріо» для спільної євроінтеграції та майбутнього вступу в ЄС. Євросоюз підтримав ініціативу і пообіцяв підтримку.
  • Раніше Україна, Грузія і Молдова підписали меморандум про створення тристоронньої міжвідомчої платформи для обміну досвідом з реінтеграції непідконтрольних територій, які були окуповані силами Росії.