Неподалік столиці Філіппін Маніли дайвери виявили кораловий риф, усіяний одноразовими медичними масками. Екологи попереджають, що пластик всередині масок розпадається і його споживають морські тварини. Про це повідомляє BBC.
За оцінкою Азіатського банку розвитку, під час піку спалаху COVID-19 в місті могло утворюватися до 280 тонн додаткових медичних відходів на день.
Екологи закликають уряд Філіппін посилити роботу з медичними відходами, щоб запобігти додатковому забрудненню морів.
Читайте також:
- Шкідливі викиди в усьому світі збільшилися після нетривалого скорочення на тлі коронакризи. Однак «зеленої» енергії стало більше
- Поки корови наближають глобальне потепління, кити, навпаки, допомагають охолоджувати Землю, поглинаючи вуглекислий газ. МВФ оцінює їхню користь для клімату в трильйон доларів — за матеріалом BBC
Нагадаємо, що один з викликів пандемії — масове збільшення відходів. Медичні маски, рукавички, пляшки від антисептиків та інші засоби індивідуального захисту забруднюють навколишнє середовище.
- У США дайвери роблять захисні маски, використовуючи пластик з океану. Для виготовлення масок вже переробили понад 570 кг пластику, який потрапив до океану.